Рада затвердила законопроєкт про довічний фінмоніторинг політично значущих осіб

Документ Доповнено
Поділитися

Верховна Рада України затвердила в другому читанні законопроєк №9296-д про посилення фінансового моніторингу PEP, тобто політично значущих осіб. Як повідомив депутат Ярослав Железняк, за відповідне рішення проголосували 276 депутатів.

Концептуальною зміною в законодавство є те, що  замість трьох років після звільнення з посади, топ-посадовці матимуть довічний статус РЕР. При цьому законопроектом посилюється відповідальність СПФ (наприклад, банків) за необґрунтовану відмову користувачам фінансових послуг.

«Редакція затверджена до другого читання зараз відповідає стандартам AML/CFT та буде зарахована як виконання вимог МВФ. Конкретно номер 14-ий structural benchmark, який мав бути виконаний до кінця вересня поточного року. Також це останній крок для початку перемовин про членство України у ЄС», - зазначив Железняк.

Голова фінкомітету ВРУ Данило Гетьманцев зазначив, що це був надважкий законопроект.

«Переконаний, що здатність політика приносити в жертву свої інтереси на користь інтересів країни, навіть попри те що вони шкодять особисто тобі - must have. Дякую за відповідальне, державницьке рішення», - написав він.

Запропонована до другого читання версія законопроєкту передбачала норму про довічний фінмоніторинг статків політично значущих осіб навіть після закінчення їхньої кар’єри.

Також передбачено, що Суб'єкт державного фінансового моніторингу матиме п’ять робочих днів, впродовж  яких зобов'язаний буде повідомити клієнту-пепу, у чому причина відмови проводити операцію, чи встановлювати з ним відносини.

Також вказано, що для того, аби  член сім'ї пепа був визнаний низькоризиковим, оцінка ризиків має бути проведена СПФМом щодо цього члена сім'ї. Якщо член сім'ї не несе ризиків бути використаним для відмивання коштів для фінустанови, то члена сім'ї визначать як низькоризикового і не будуть застосовувати щодо нього обмежень.

При цьому із законопроєкту виключили  норму про утворення реєстру політично значущих осіб, оскільки він створює загрози для системи фінансового моніторингу за кошти платників податків, та прибрано норму, яка зобов'язувала пепа повідомляти на запит банку, чи він пеп тільки протягом перебування на посаді та року після звільнення. Про наявність статусу треба буде повідомляти все своє життя.

Зазначимо, що ухвалення цього закону є важливим структурним маяком програми співпраці з МВФ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі