Проблему хронічної заборгованості мікропозичальників розраховують подолати швидко - НБУ

Поділитися
Проблему хронічної заборгованості мікропозичальників розраховують подолати швидко - НБУ © Андрій Товстиженка,ZN.UA
У новому законі встановлено граничний розмір вартості кредиту для споживача.

Новий закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного регулювання ринків фінансових послуг" змінить правила видачі мікрокредитів на користь споживачів з урахуванням інтересів кредиторів. Про це повідомили на сайті Національного банку України.

Закон, який 22 листопада прийняла Верховна Рада, встановлює граничний розмір вартості кредиту для споживача та передбачає поетапне зниження максимальної денної ставки у не більше ніж 1% на день (сьогодні вона може сягати близько 1500%–1800% річних).

У НБУ впевнені, що подолають проблему "захмарних" процентних ставок за мікрокредитами, коли сотні тисяч позичальників фінансових компаній перебувають у стані хронічної заборгованості, постійно беруть нові кредити для погашення попередньо взятих, і не можуть самостійно розірвати це замкнуте коло.

"Національний банк постійно наголошував на питаннях прозорості та справедливості умов у договорах, про етичну поведінку, про цивілізовану бізнес-модель небанківських фінкомпаній. Були очікування, що ринок перебудується та самоврегулюється, але цього не сталося, – прокоментував Андрій Пишний, голова Національного банку України. – Саме тому Національний банк весною вийшов з пропозицією законодавчих змін у сфері мікрокредитування. Завдяки новому закону ринок перебудується та повернеться до відповідальних практик, а найвразливіший сегмент позичальників буде захищений".

У Нацбанку підкреслили, що закон набирає чинність відразу після опублікування.

Раніше ми писали, що за пів року населення набрало позик на понад 18 мільярдів гривень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі