Приватизація меморіалу Батьківщина-Мати: майже віддали компанії, що пов’язана з Коломойським, Фонд держмайна та суд допомагають

ZN.UA Ексклюзив Відео Доповнено
Поділитися
Господарський суд ухвалив рішення на користь приватизації. 

ТОВ «Архітектурна майстерня Інка» виборює в судах право приватизувати нерухомість в Києві навколо монумента Батьківщина-Мати. Мова йде про національний меморіальний комплекс, приватизація якого заборонена українським законодавством, Господарський суд столиці вже ухвалив рішення, яке по суті дозволяє його приватизацію. Про це ZN.UA повідомило джерело, якому відомі подробиці відносно суду. 

У 2015 році ця фірма уклала договір з Фондом держмайна про оренду вищезгаданих будівель. Відповідно до договору на той момент приватизація цих об’єктів була заборонена за жодних умов. Оскільки це меморіал. У грудні 2020 року орендатор звернувся до госпсуду Києва з вимогою визнати договір недійсним та дозволити їм приватизацію частини меморіального комплексу.

Окрім власне сумнівного рішення Господарського суду, на яке звернув увагу співзасновник політичної партії «Демократична сокира» Антон Швець, важливі і інші подробиці цієї історії:

По-перше, фактичним власником ТОВ «Архітектурна майстерня Інка» до 2018 року був адвокат Ігоря Коломойського Андрій Богдан, а потім ще одна "зрозуміла" Коломойському людина - Микола Сольський. Зараз же компанією володіє Олена Фасоль, помічниця депутата «Слуги Народу» Олександра Маріковського.

По-друге, справу у Господарському суді розглядала Людмила Шкурдова, та сама суддя, до якої дивним чином стікаються справи, пов’язані із націоналізацією Приватбанку, і яка неодноразово доводила свою упередженість при розгляді цих справ.

По-трете, як стало відомо ZN.UA, Фонд державного майна доволі кволо відстоював недоторканність національного меморіалу в судах, часом просто не з’являючись на судових засіданнях. Зокрема вони проігнорували прийняття рішення у цій справі (№102144926 ) Верховним судом, який зрештою також проігнорував «факт належності орендованого майна до меморіального комплексу, якому надано статус національного". Як і те, що Міністерство культури України, як власник орендованого майна, визначило умови договору, з якими погодився орендар шляхом підписання такого договору, а тому визнання договору недійсним є втручанням в питання права власності.

У Фонді держмайна прокоментували ситуацію: "Суд відкрив провадження, проте не повідомив про це Фонд, розгляд справи відбувся в одне засідання та без повідомлення про нього Фонду держмайна. Фонд держмайна категорично не погоджується з цим судовим рішенням і підготував касаційне звернення до Верховного суду, де буде в законний спосіб та в рамках чинного законодавства відстоювати свою позицію", - зазначили у Фонді. 

Учора, як і анонсувало ZN.UA, Північний апеляційний госпсуд мав розглянути апеляцію за порукою Ігоря Коломойського перед Нацбанком. Ініціювали апеляцію Приватбанку та НБУ. Проте засідання суду так і не відбулося. Мова йде про повернення державі боргу у 9 млрд грн. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі