Польські фермери готуються долучитись до страйку перевізників на кордоні з Україною

Поділитися
Польські фермери готуються долучитись до страйку перевізників на кордоні з Україною © EPA-EFE/Darek Delmanowicz
Тим часом, у черзі на кордон стоять вантажівки з гуманітарною допомогою.

До страйку польських перевізників на кордоні з Україною можуть долучитися фермери, повідомляє Bloomberg.

Близько 100 фермерів з асоціації Betrayed Countryside планують провести триденну акцію протесту на переході в Медиці у четвер, пише видання із посиланням на її організаторів. 

«Фермери були першою групою, яка постраждала. Зараз — це транспортні компанії, питання в тому, хто буде наступним», — сказав один з них. 

Члени галузевої групи Міжнародного союзу автомобільного транспорту з Угорщини, Польщі, Словаччини, Чехії та Литви звернулися до президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн із закликом переглянути угоду, яка дозволяє лібералізацію руху з Україною, термін дії якої закінчується у червні 2024 року.

Виконавчий орган ЄС заявив у четвер, що будь-яке повторне запровадження дозволів або квот на автомобільні перевезення з України є юридично неможливим, оскільки це порушить чинну угоду між ЄС і Києвом. У Єврокомісії вже обговорюють можливий початок карної процедури у зв’язку із порушенням польською владою положень регламенту ЄС про лібералізацію торгівлі з Україною, термін дії яких продовжили до червня 2024 року. 

ЄС дозволив українським перевізникам переміщувати вантажі без отримання дозволів для легшого та швидшого потоку вантажів під час війни.

Заступник міністра інфраструктури України Сергій Деркач у понеділок, відвідавши пункти пропуску «Рава-Руська» та «Краківець», повідомив у своєму Facebook у понеділок, що на двох пунктах перетину було не більше 15 мітингувальників, які фактично тримають кордон у заручниках.

«Очевидно, що гарантії щодо безперешкодного доступу гуманітарної допомоги та небезпечних вантажів не виконуються. Ми бачили численні випадки черги з паливними цистернами та гуманітарною допомогою. Ми передали цю інформацію польським колегам і чекаємо на відповідь», – зазначив Деркач. 

Поки що переговори між українською та польською сторонами не дали результатів. Блокада кордону у відносинах Києва та Варшави нова стара проблема. І оскільки перевізники не настільки впливові, як фермери, а офіційна влада Польщі не підтримує протест, він, імовірно буде врегульований. До того ж ця історія шкодить самій Польщі. Детально про це читайте у статті Володимира Кравченка «Чи поступиться Україна тиском польських перевізників?» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі