Пляшковий "бізнес" малозабезпечених громадян під загрозою: українські виробники скла зупинили роботу

Поділитися
Пляшковий © sklo.kiev.ua
Підприємства знаходяться на стадії банкрутства та повного закриття, Україна може втратити цілу галузь реальної економіки.

Українські виробники скла зупинили роботу через ціни на газ. Про це повідомляє асоціація виробників "Скло України".

"Через зростання вартості енергоресурсів три підприємства скляної галузі України вже повністю зупинилися, а решта перейшли в стадію технологічного простою, щоб не допустити повної зупинки печей. Адже повноцінне відновлення їх роботи після зупинки є вкрай проблематичним, фінансово затратним та фактично непосильним для українських виробників", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що підприємства скляної галузі України, на яких працює більше 12 000 осіб, стрімко стають збитковими й фактично знаходяться на стадії банкрутства та повного закриття.

"Україна може втратити цілу галузь реальної економіки та значно посилити власну імпортозалежність, що є прямими загрозами національній економічній безпеці держави", - заявляють в Асоціації.

На думку виробників скла, вихід з ситуації полягає у комплексі заходів, у тому числі - через надання пільгової ціни на газ. Скловиробники пропонують:

  • підтримати підприємства скляної галузі України шляхом надання пільгових антикризових кредитів;
  • створити цільовий фонд для формування компенсаторів ціни природного газу на період дії кризової ситуації;
  • надати доступ підприємствам скляної промисловості до аукціонів з продажу природного газу по пільгових цінах;
  • застосування заходів нетарифного регулювання в вигляді неавтоматичного ліцензування операцій із ввезення на територію України виробів зі скла та введення антидемпінгового мита.

Нагадаємо, два підприємства Асоціації повністю спеціалізуються на переробці скла. Інші мають у своїх виробництвах відповідні потужні лінії.

Так, ЗАТ "Утиліта" займає лідируючі позиції на ринку України, як по заготівлі, так і по вторинній переробці склобою з часткою, що перевищує 60%.

ВЕО "Укрвторма" є найбільшою організацією в сфері поводження з відходами, в тому числі і склобоєм. До складу об'єднання входить 98 спеціалізованих заготівельних і переробних підприємства великого, середнього і малого бізнесу, що розташовані в усіх регіонах України.

ТОВ "Геон Рівер" спеціалізується на закупівлі склобою з усієї території України та на повторній його переробці.

Сумарно скляні заводи України здатні переробити у виробництві нового скла 800 тис. тонн склобою за рік. Але ці обсяги заповнити не вдається через дефіцит вторинної склосировини, тому щорічно переробляється тільки близько 300 тис. тонн.

За даними Асоціації, близько 8-10% усіх побутових відходів та сміттєзвалищах в Україні - скляні.

Як писала ZN.UA, в усіх розвинених країнах світу на полігон потрапляє, щонайбільше, 10-20% усього сміття. Решту переробляють на корисну продукцію. Натомість в Україні, за різними даними, на поховання йде понад 80-90%. Читайте про це в матеріалі Василя Худицького - "Продам сміття. Хто купить?".

Україна - єдина країна в Європі, яка досі живе за старим законом про відходи, прийнятим іще 1998 року. У ньому закладено основні на той момент принципи поводження з відходами, що реалізовувалися в Європі, такі як "забруднювач платить" і "відповідальність виробника". Новий закон вже два роки лежить в парламенті, ухвалений в першому читанні. Можливо тому, що проект піддається критиці учасниками ринку.

"Законопроект спрямований на легалізацію податку на виробництво та імпорт упаковки і товарів в упаковці. Отже, ми вкотре бачимо спробу певних груп "проштовхнути" введення, фактично, нового податку на упаковку, товари в упаковці та їх імпорт", - зазначив в одній із публікацій виконавчий директор Асоціації підприємств скляної промисловості "Скло України" Володимир Цветов. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі