Підрозділ приватних інвестицій Світового банку мобілізував майже 1 мільярд доларів для України

Поділитися
Утім, майбутнє не надто оптимістичне.

Підрозділ приватних інвестицій Світового банку мобілізував майже один мільярд доларів для відновлення приватного сектору України та зміщує інвестиційну увагу на акціонерний капітал, повідомляє Reuters із посиланням на керівника підрозділу.

За словами керуючого директора International Finance Corp (IFC) Махтара Діопа, приблизно 620 мільйонів доларів із залучених для України коштів – частина оголошеного в грудні 2022 року пакету на 2 мільярди доларів – надходять із власного балансу інвестиційного підрозділу. Ще 360 мільйонів доларів — це зовнішнє фінансування.

Водночас, за його словами, майбутнє не надто оптимістичне.

«Перш за все, нам потрібно продовжувати стежити за тим, як розвивається політична ситуація і ми маємо певні занепокоєння», — сказав Діоп, виступаючи напередодні Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

За його словами IFC буде потрібно продовжувати мобілізувати більше ресурсів, щоб  гарантувати деякі інвестиції, адже більшість їх організація бере на власний баланс.

Він також наголосив на більшій, ніж решти агенцій розвитку прихильності IFC до України.

«Головним викликом, який стояв перед IFC під час мобілізації додаткових коштів для пакету підтримки стало надання гарантій, щоб дати зовнішнім інвесторам впевненість у розгортанні ресурсів», — сказав Діоп.

Наразі організація за підтримки Багатостороннього агентства гарантій інвестицій Світового банку профінансувала гарантії на суму 304 мільйони доларів у сільськогосподарському секторі для забезпечення важливого імпорту та експорту зерна, а також попередньо зібраних сонячних панелей і акумуляторних батарей у партнерстві з норвезьким постачальником енергії Scatec.

Вона також розглядає можливість інвестування у вітрові потужності та розподільну генерацію, однак плани щодо цього ще не сформовані.

За розрахунками Мінекономіки на базі інформації Мінфіну у 2023 році Україна отримала близько 42,5 млрд доларів міжнародної допомоги. Загалом від початку війни станом на 01.01.2024 до державного бюджету України залучили близько 75 млрд доларів міжнародної фінансової допомоги.

На рахунках банківської системи перебуває 700 млрд грн строкових гривневих і валютних вкладів населення та бізнесу, ще стільки ж — у поточних гривневих і валютних вкладах населення. Потенційно ці кошти можуть і мають допомагати українській економіці.
Чи можливо це, аналізує Богдан Данилишин у тексті «Гроші для перемоги. Чи є альтернативи?» 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі