Перше ж судно з українською кукурудзою не змогло дійти до порту призначення: Ліван відмовився приймати та коментувати

Поділитися
Перше ж судно з українською кукурудзою не змогло дійти до порту призначення: Ліван відмовився приймати та коментувати © unsplash/jccards
При цьому, Ліван страждає від продовольчої кризи.

Заплановане прибуття в неділю в порт Триполі (Ліван) першого судна із українською кукурудзою, було скасоване. Про це повідомляє Associated Press з посиланням на міністра кабінету міністрів Лівану.

Судно залишило Україну та перетнуло Чорне море згідно з угодою військового часу. Але змушене було стати на якір в Середземному морі поблизу Туреччини та змінити свій статус.

Причина затримки не зрозуміла.

Міністр транспорту Лівану Алі Хамі написав у Twitter, що судно, «яке, за чутками, мало дістатися до порту Триполі в Лівані», змінило свій статус. Хемі відмовився від подальших коментарів, коли з ним зв'язалося Associated Press.

У посольстві України в Бейруті повідомили, що прибуття корабля відкладено, додавши, що «оновлена ​​інформація буде надіслана пізніше, коли ми отримаємо інформацію про точний день і час прибуття корабля».

При цьому, судно змінило свій статус на «замовлення», що означає, що судно чекало, поки хтось купить кукурудзу.

Компанія Marine Traffic, яка стежить за рухом суден і розташуванням кораблів у морі, показала, що Razoni під прапором Сьєрра-Леоне стоїть на якорі в Середземному морі поблизу Туреччини.

На тлі цих подій Associated Press наголошує, що Ліван страждає від кризи продовольчої безпеки, зі стрімким зростанням продовольчої інфляції, дефіцитом пшениці та чергами за хлібом.

Найгірша економічна криза Лівану в його сучасній історії, яка почалася наприкінці 2019 року, призвела до того, що три чверті населення країни живуть у бідності, а ліванський фунт втратив понад 90% своєї вартості.

Економічну кризу, що ґрунтується на десятиліттях корупції та безгосподарності, посилив потужний вибух у серпні 2020 року, який зруйнував порт Бейрута та основні зернові силоси країни. Велика частина силосів зруйнувалася останніми днями після пожежі, спричиненої залишками зерна, яке почало бродити та спалахнуло під час літньої спеки минулого місяця.

Нагадаємо, що українське судно перевозить близько 26 000 тонн кукурудзи для корму для курей.

Прохід судна став першим у рамках проривної угоди, укладеної за посередництва Туреччини та ООН з Росією та Україною. Минулого місяця чотири сторони підписали угоди щодо створення безпечних чорноморських судноплавних коридорів для експорту сільськогосподарської продукції.

Судно з українською кукурудзою вийшло з Одеси минулого понеділка, а потім пройшло перевірку в Туреччині. Воно повинно було прибути в північний порт Триполі близько 10 ранку в неділю.

Минулого тижня офіційні особи Лівану заявили, що судно «Разоні» мало залишити Україну та вирушити до Лівану 24 лютого, але відправлення було відкладено через війну, яка спалахнула кілька днів потому.

Нагадаємо, тиждень тому Ліван заарештував судно, завантажене ячмінним і пшеничним борошном, поки не буде з’ясовано, крадений цей вантаж з України, чи ні.

Проте,  за кілька днів арешт несподівано було знято. Попри надані докази, суд не взяв до уваги позицію компетентних органів України.

Нагадаємо також, що наприкінці липня Reuters розповсюдило повідомення, що Єгипет анулював контракти на постачання 240 тис. т українського зерна. Начебто війна Росії в Україні стала на заваді експорту зерна, тому в липні держкомпанія Єгипту вирішила розірвати контракти.

Проте, згодом виявилося, що контракти були лише переукладені

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі