Перевірка ВПО: як не втратити допомогу

Поділитися
Перевірка ВПО: як не втратити допомогу © ДСНС України
Перевірки проводяться з серпня.

Через війну, яку розпочала Росія, багато українців змушені були виїхати в більш безпечні регіони та стати внутрішньо переміщеними особами. Вони мають право на виплати від держави. Але можуть втратити їх, якщо не пройдуть перевірку.

Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» пояснили, як переселенцям не втратити право на виплати та пройти перевірку.   

Вони нагадали, що починаючи з 1 серпня 2023 р. органами Нацсоцслужби проводяться перевірки фактичного проживання ВПО.

Вони не здійснюється спонтанно - для її проведення необхідні підстави. Такими підставами можуть бути повідомлення інших осіб про зміну переселенцем місця проживання, інформація з автоматизованих реєстрів тощо.

Як відбувається процедура перевірки ВПО

  • Після виявлення підстав для перевірки керівник (заступник керівника) територіального органу Нацсоцслужби приймає рішення про проведення такої перевірки.
  • Не менш ніж за 2 календарні дні внутрішньо переміщену особу повинні повідомити про проведення перевірки. Тобто, вам або зателефонують, або ж зв’яжуться за допомогою іншого доступного засобу, який забезпечує фіксацію повідомлення або виклику.
  • Протягом 10 робочих днів з моменту винесення такого рішення працівниками Нацсоцслужби проводиться фактична перевірка ВПО. Якщо під час повідомлення про проведення перевірки ви повідомили про свою відсутність у зв’язку з перебуванням у родичів, у відпустці тощо - перевірка відкладається на 2 тижні.
  • У разі відсутності ВПО під час проведення перевірки за фактичним місцем проживання/перебування, посадові особи, які провели перевірку, складають відповідний акт та в цей же ж день інформують цю особу телефоном або іншим засобом зв’язку, який забезпечує фіксацію повідомлення або виклику, про необхідність у строк до 14 робочих днів прибути до органу соціального захисту населення за місцем перебування на обліку для проходження ідентифікації.
  • Якщо отримувач виплат протягом 30 календарних днів після проведення перевірки не прибув до органу соціального захисту населення, орган соціального захисту населення приймає рішення про тимчасове припинення надання допомоги з наступного місяця, про що обов'язково повідомляє ВПО у доступний спосіб.
  • У разі наявності обґрунтованих причин відсутності (наприклад, службове відрядження, хвороба, смерть членів сім'ї тощо) отримувача виплат за місцем проживання/перебування протягом 30 календарних днів після проведення перевірки він має подати органу соціального захисту населення заяву про поновлення виплати допомоги з підтвердними документами.

Законодавством передбачене постійне інформування особи про те, що відбувається - від повідомлення про проведення перевірки до сповіщення про тимчасове припинення допомоги і обов'язковість проходження ідентифікації для її відновлення та продовження.

Нагадаємо, чи може працевлаштування бути причиною для скасування виплат ВПО. Влітку цього року перелік категорій осіб, які мають право на цю допомогу, суттєво скоротили.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі