Пенсійне забезпечення: хто має право на пенсію держслужбовця

Поділитися
Пенсійне забезпечення: хто має право на пенсію держслужбовця © freepik/freepik
Для цього треба виконати певні вимоги.

Незважаючи на війну та економічні труднощі, українці продовжують отримувати пенсії та звертатися за їх призначенням. В Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області пояснили, які умови призначення пенсії державним службовцям.

Згідно зі статтею 90 Закону України від 10.12.2015 № 889-VIII «Про державну службу», який набрав чинності з 01.05.2016, пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

При цьому згідно з пунктами 10 та 12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» закону № 889 збережено право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723-ХІІ «Про державну службу»:

  •  державних службовців, які на день набрання чинності законом № 889 (01.05.2016) займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 закону № 3723 та актами Кабінету Міністрів України;
  •  осіб, які на день набрання чинності законом № 889 (01.05.2016) мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 закону № 3723 та актами Кабінету Міністрів України.

Право на призначення пенсії відповідно до статті 37 закону № 3723 за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 закону № 1058, з урахуванням необхідного стажу державної служби, мають:

  • чоловіки, які досягли віку 62 років та мають 35 років страхового стажу;
  • жінки, які досягли пенсійного віку та мають 30 років страхового стажу.

Пенсія державним службовцям призначається, якщо до набрання чинності закону № 889 (01.05.2016) особі не призначалася пенсія відповідно до закону № 3723.

 Пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 % суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями у розмірі 60 % заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 Відповідно до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою КМУ від 14.09.2016 № 622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб»:

  • посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);
  • розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 01.05.2016. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;
  • у разі коли в осіб, які звернулися за призначенням пенсії, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 01.05.2016, середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається за наявні місяці роботи починаючи з 01.05.2016;
  • матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

Документи для призначення пенсії можна подати онлайн за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України.

На розмір майбутньої пенсії впливає декілька факторів, серед яких і заробітна плата. Нагадаємо, як може зменшення заробітку під час війни позначитися на майбутній пенсії

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі