Падіння гривні та інфляція: в Нацбанку очікують стабілізацію та корекцію

Поділитися
Шевченко прогнозує стабілізацію курсу валют та корекцію.  

Голова Нацбанку Кирило Шевченко заявив, що курс гривні стабілізуватися та можлива корекція в бік подорожчання нацвалюти. Оскільки НБУ контролює процес та для балансування ринку продає валюту на міжбанку. Про це він заявив під час конференції "Валютна та монетарна політика НБУ" .

Курс валют

За його словами, з початку року для балансування ринку НБУ продав майже $1,5 млрд.

"У нас достатньо резервів для того, щоб продовжувати дотримуватися нашої стратегії валютних інтервенцій і згладжувати коливання. Водночас хочу ще раз наголосити: Нацбанк не повторюватиме помилок минулого і не намагатиметься утримати фіксований обмінний курс на певному рівні. Ми впевнені, що ринок в майбутньому збалансується, і не виключаємо, що може навіть бути корекція", — сказав Шевченко.

Він також пояснив здешевлення гривні воєнною загрозою з боку Росії. Крім того, це спровокувало зниження вартості українських активів як на внутрішньому ринку, так і за кордоном, що знову таки негативно впливає на гривню.

"Ситуація складна, але не критична", — наголосив Шевченко.

Інфляція

В НБУ очікують, що в 2022 році інфляція в Україні сповільниться до 7,7% (з 10% у 2021 році), хоча її динаміка буде доволі неоднорідною.

"Досягненню цілі (5% - ред.) заважатиме передусім висока вартість енергоносіїв. Це не лише тиснутиме на виробничі витрати, а й потребуватиме поступового коригування тарифів на житлово-комунальні послуги", - йдеться у звіті НБУ.

За прогнозом НБУ, через зростання цін на енергоносії збережеться висока продовольча інфляція (на соняшникову олію, цукор, хліб, тепличні овочі). Послуги також будуть дорожчати з цієї причини.

Крім того, зростатимуть витрати бізнесу на сировину й оплату праці.

"Зберігатиметься й значний ціновий тиск з боку країн - торговельних партнерів України, у яких інфляція лише наближається до пікових значень", - говориться у звіті НБУ.

Попит на товари та послуги в Україні залишається стійким, а отже він не буде стримувати інфляцію. Також перепоною для зниження рівня інфляції є погіршення інформаційного середовища щодо очікування вторгнення РФ в Україну.

Що може стримувати інфляцію у 2022 році? Посилення монетарної політики НБУ, корекція світових цін на сировинні товари, рекордний минулорічний урожай можуть стати вагомими факторами для стримування. Додатковий вплив матиме послаблення світової інфляції, що позначиться на корекції цін на сировину, продовольство та логістику.

НБУ тиждень тому підняв облікову ставку та пояснили, чому гривня стрімко падає в ціні. Крім того, В НБУ розповіли, що робили та планують робити в НБУ для стримування валютних коливань. Також регулятор переглянув всі свої прогнози щодо розвитку економіки України.

Українська гривня у 2022 році перебуватиме на межі девальвації, що стане результатом низки рішень у сфері зовнішньої політики. Причини підтримки гривні, про які так мріють жителі країни, щоб не стати жертвою різкого зростання цін на базові продукти харчування є, проте зовнішня політика може їх переважити. Про це на ZN.UA пише Олександр Болтян у матеріалі "Прогноз-2022. Що буде з курсом долара, два сценарії".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі