НКЦПФР 8 червня дала "зелене світло" цілій низці схем, які загрожують обвалом гривні - експерт

Поділитися
НКЦПФР 8 червня дала © Business Wisdom Summit
Названо три основні схеми.

З понеділка, 8 серпня, почало діяти рішення №1053 Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), яке може призвести до махінацій на фондовому ринку, які, своєю чергою, потягнуть за собою обвал гривні. Про це заявив економічний експерт Олексій Кущ, передає Telegraf.

Указаним рішенням скасовано майже всі введені з 24 лютого обмеження на роботу на ринку капіталів та товарних ринків.

Експерт переконує, що цим Нацкомісія дала "зелене світло" цілій низці схем на ринку капіталів з виведення з України коштів, насамперед у вигляді доларів.

На його думку, основними схемами стануть:

  • купівля іноземних цінних паперів та виведення капіталу за кордон;
  • скидання нерезидентами портфелів ОВДП з розгоном вторинної прибутковості по них до 25-30%: цей рівень потім "ткнуть" під ніс Мінфіну як якийсь бенчмарк ((фінансовий термін, що означає вищу ніж у середньому по ринку прибутковість — ред.)) і вимагатимуть доведення первинних розміщень до аналогічної планки прибутковості, що означатиме зростання прибутковості по ОВДП до рівня 30% та емісію гривні;
  • операції з цінними паперами для виходу в кеш і малювання доходів для еліти, що "відчалює в Європу" — треба ж якось пояснити, звідки пару мільйонів на купівлю шале у Швейцарії.

Все це, як стверджує Олексій Кущ, вкрай негативно позначиться на курсі гривні й на резервах НБУ, а потім через імпорт і на інфляції.

Простіше кажучи, бажаючи вивести свій капітал за кордон, бізнес почне активно купувати долари, що викликає зростання попиту на нього і курс долара до гривні знову злетить.

Щоб урятувати гривню від девальвації, НБУ доведеться знову розпродувати міжнародні резерви, переконує експерт.

Нагадаємо, раніше ціни на українські євробонди опустилися практично до рівня кризового кінця лютого 2022. Тоді на знецінення державних цінних паперів вплинув напад РФ на Україну та песимізм інвесторів щодо майбутнього нашої держави. Нинішній спад, ймовірно, викликаний усвідомленням інвесторів, що війна буде тривалою і виснажливою.

Як вважається, поновлення обігу державних цінних паперів як основного інструмента інвестування учасниками ринків капіталу надасть додатковий ресурс для відбудови економіки. Відновлення операцій з цими цінними паперами також дасть змогу фінансовим установам визначити їх ринкову вартість.

Обіг державних цінних паперів відновив також Національний банк України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі