Нарада в Кабміні: тарифи на тепло і гарячу воду до кінця сезону не підвищуватимуть

Поділитися
Нарада в Кабміні: тарифи на тепло і гарячу воду до кінця сезону не підвищуватимуть
Шмигаль заявив, що всі гілки влади об'єдналися, "щоб захистити людей від неконтрольованого зростання тарифів"

Кабінет міністрів і міські голови домовилися розробити проєкт спільного меморандуму, який передбачає, що тарифи на тепло і гарячу воду в цьому опалювальному сезоні залишаться незмінними.

Як повідомляє Урядовий портал, в нараді під головуванням прем'єра Дениса Шмигаля взяли участь:

  • члени Асоціації міст України під головуванням Віталія Кличка,
  • міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов,
  • т.в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко,
  • заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко,
  • заступник голови Офісу президента Юлія Свириденко,
  • глава НКРЕКУ Валерій Тарасюк,
  • глава правління НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв,
  • народні депутати та інші поважні особи.

З боку Асоціації міст в нараді взяли участь міські голови Вінниці Сергій Моргунов, Кривого Рогу Костянтин Павлов, Маріуполя Вадим Бойченко, Кропивницького Андрій Райкович, а також перший заступник міського голови Харкова Олександр Новак.

Прем'єр Денис Шмигаль заявив, що всі гілки влади об'єдналися, щоб захистити людей від неконтрольованого зростання тарифів.

«Ми цінуємо, що спільне рішення з главами міст містить пункт про непідвищення тарифів на опалення і гарячу воду для українців. Вдячний всім учасникам наради за конструктивну співпрацю. Під час коронакризи всім нам важливо підтримати наших громадян", - зазначив Шмигаль.

Крім пункту про тарифи на тепло і гарячу воду, спільний меморандум буде регламентувати такі домовленості:

  • проведення спільної роботи над реструктуризацією заборгованості перед НАК "Нафтогаз", що утворилася через різницю між виручкою ТКЕ і тарифної виручкою (так звана "різниця в тарифах");
  • теплокомуненерго зможуть укладати річні договори з НАК "Нафтогаз" за вигідною ціною.

За підсумками наради прем'єр доручив міністру розвитку громад і територій, т.в.о. міністра енергетики, главі НКРЕКУ, голові правління НАК "Нафтогаз" Андрію Коболєва до 25 січня за участю Асоціації міст України та зацікавлених органів державної влади підготувати та подати Кабміну проект Меморандуму про взаєморозуміння стосовно врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та гарячої води в Україні.

Нагадаємо, в кінці минулого року Нацкомісія, що регулює тарифи в сфері енергетики і комунальних послуг, затвердила зростання тарифів на холодну воду з 1 січня 2021 року. Подорожчання в середньому складе 20%, в окремих регіонах - більше 30%.

З 1 січня подорожчає електроенергія. Як відомо, Кабмін скасував пільговий тариф 90 коп./КВт.год на перші 100 кВт.год для побутових споживачів з 1 січня 2021 р. Крім того, встановлена фіксована ціна для побутових споживачів на рівні 1,68 грн/кВт.год. Подорожчання електроенергії в свою чергу призведе до зростання інфляції.

Також в січні на 14% подорожчає газ для побутових споживачів.

Детальніше про нову економічну політику по-українськи читайте в статті Вадима Башти і Сергія Следзя "Країна "двох планет»".

Нагадаємо, Кабінет міністрів ухвалив постанову, якою встановив граничну ціну на газ на рівні 6,99 грн за кубометр. Таке рішення уряд ухвалив під час позачергового засідання 18 січня.

13 січня Шмигаль доручив підготувати держрегулювання ціни на газ для населення на час карантину по 6,99 грн за куб. м., тим самим тимчасово відмовитися від ринкового формування ціни на газ для побутових споживачів.

Відмова Кабміну від ринкового формування ціни на газ викликала стурбованість у МВФ. Сам Шмигаль стверджує, що Кабмін не планує відмовлятися від створення ринку газу в Україні. Але, за його словами, без втручання в ситуацію в лютому кубометр газу міг подорожчати вище 12 грн.

Водночас Агія Загребельська та Юлія Самаєва у статті для ZN.UA пишуть про те, що запровадження держрегулювання цін під час сезонних стрибків зростання вартості газу — не боротьба, а консервація газової монополії Фірташа, яка складає 70% ринку. 

Подробиці того, до чого можуть призвести газові новації уряду читайте в тексті Агії Загребельської та Юлії Самаєвої "Усе по 6,99! Великий газовий розпродаж" на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі