Україна призупиняє імпорт російського газу з 1 липня 2015 року

Доповнено
Поділитися
Україна призупиняє імпорт російського газу з 1 липня 2015 року Нафтогаз припиняє закупівлю газу у Газпрому з 1 липня 2015 року © DT.UA
Під час тристоронніх переговорів у Відні умови поставки російського газу в Україну не були узгоджені.

НАК "Нафтогаз України" припиняє закупівлю газу у ВАТ "Газпром" у зв'язку з тим, що умови поставки російського газу в Україну не були погоджені під час тристоронніх переговорів у Відні, повідомляє управління по зв'язках з громадськістю НАК "Нафтогаз України".

"У зв'язку з тим, що 30 червня 2015 р. закінчується термін дії додаткової угоди між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром", а умови подальшої поставки російського газу в Україну не були узгоджені сьогодні під час тристоронніх переговорів у Відні, Нафтогаз припиняє закупівлю газу у російської компанії. Транспортування газу територією України для європейських клієнтів "Газпрому" буде продовжуватися в повному обсязі згідно з контрактними умовами", - йдеться в повідомленні.

Крім того, міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин повідомив журналістам, що Україна не збирається купувати у Росії газ за ціною, встановленою для III кварталу (247,18 доларів за тисячу кубометрів, що дорівнює ціні II кварталу).

"Ми будемо купувати газ. Але не російський - поки не домовимося за ціною, будемо закуповувати з інших джерел", - сказав він.

У бесіді з журналістами він сказав, що українську сторону не влаштувала встановлена для III кварталу ціна, тоді як у Києві очікували, що ціна буде визначена за умовами "зимового пакету" зі знижкою не менше 30% - таким чином, вийшло б близько 200 доларів.

Міністр енергетики Росії Олександр Новак зазначив, що немає необхідності надавати "Нафтогазу" знижку більше ніж, 40 доларів так як ціни будуть нижче ринкових.

Перед цим джерело в українському уряді повідомило, що РФ не хоче підписувати з Україною "велику угоду" щодо газу на зиму.

Раніше в "Газпромі" заявляли, що розрахункова ціна газу для "Нафтогазу України" в третьому кварталі 2015 роки становить 287,15 доларів, четвертому - 262,5 доларів за тисячу кубометрів без "знижки".

В кінці березня Росія продовжила дію низької ціни на газ для України на другий квартал на рівні близько $ 248 за тис. куб. м. Переговори про "літній пакеті" повинні були відбутися ще в середині квітня, на них планувалося підписати нову "велику" тимчасова угода між НАК "Нафтогазом" і "Газпромом", який би врегулював "газові" відносини України і РФ до закінчення розглядів у Стокгольмському міжнародному суді. Однак навесні Росія відмовилася від участі в них, зустріч була перенесена на літо.

Обговорювана на тристоронніх переговорах Україна-РФ-ЄС знижка є такою лише за назвою, а фактично приводить неринкову ціну за формулою в контакті до реальних ринкових умов.

За словами міністра енергетики України Володимира Демчишина, формула контракту 2009 року між ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" у III кв.-2015 виводить на неринкову ціну в $ 295-296 за тисячу куб. м. При цьому Україна купує реверсний газ по $ 250, відповідно, платити за російський газ більше не має наміру. "Думаю, російська ціна буде нижче, ніж європейська", – сказав Демчишин.

Ще в лютому "Нафтогаз" з подачі Єврокомісії запропонував "Газпрому" продовжити "зимовий пакет" до весни 2016 року. Нова тимчасова угода по газу з РФ вже технічно готова, заявляли з української сторони. У свою чергу в Москві заявляли, що готові скасувати принцип "бери або плати" для "Нафтогазу" до кінця року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі