ЄС затвердив 12-й пакет санкцій проти Росії: детальний опис нових заходів

Поділитися
ЄС затвердив 12-й пакет санкцій проти Росії: детальний опис нових заходів
Додаткові обмеження включають не лише заборону на алмази та посилення протидії обходу санкцій.

Рада Європейського Союзу в понеділок, 18 грудня, офіційно ухвалила дванадцятий пакет економічних та індивідуальних санкцій проти Росії на тлі продовження її війни проти України, повідомила пресслужба інституції ЄС на своєму сайті.

Заходи мають завдати додаткового удару по здатності агресора вести бойові дії. Обмеження, зокрема, спрямовані проти прибуткових секторів економіки РФ та зусиль з обходу попередніх санкцій.

“Цим 12-м пакетом ми пропонуємо потужний набір нових списків і економічних заходів, які ще більше послаблять російську військову машину. Наше повідомлення чітке: ми залишаємося непохитними у своїй відданості Україні та продовжуватимемо підтримувати її боротьбу за свободу та суверенітет”, — наголосив верховний представник Євросоюзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Як зазначається, узгоджений профільними європейськими міністрами пакет включає низку заходів.

Заборона на російські діаманти

ЄС з 1 січня 2024-го запроваджує заборону на прямий імпорт, купівлю та передачу алмазів, які походять з Росії, експортуються з Росії або прямують транзитом через Росію. 

З 1 березня до 1 вересня наступного року ця заборона поступово розшириться на непрямий імпорт російських алмазів, які були оброблені в третіх країнах, і вироби з такими діамантами. Заходи нарощуватимуть поетапно, оскільки необхідно розгорнути механізм відстеження для ефективності санкцій та мінімізувати проблеми на європейському ринку.

Ембарго поширюється на природні та синтетичні алмази, ювелірні вироби з діамантами. Це частина спільних зусиль G7 з метою позбавлення агресора доходів від дорогоцінних металів.

Заборона реекспорту в РФ низки товарів

Згідно з рішенням, експортери Євросоюзу мають у межах договорів заборонити реекспорт у РФ та для використання в РФ особливо чутливих товарів і технологій під час поставок у треті країни, за винятком держав-партнерів. Йдеться про товари, які росіяни використовують у зброї та інших системах, знайдених на полі бою в Україні, або для розробки чи виробництва цих озброєнь, про зброю та авіаційні компоненти.

Посилення імпортно-експортного контролю

Рада ЄС додала ще 29 суб’єктів до списку тих, хто безпосередньо підтримує військово-промисловий комплекс ворога. Деякі з організацій розташовані в третіх країнах та беруть участь у обході санкцій.

Ці фірми отримають більш жорсткі експортні обмеження щодо товарів і технологій подвійного призначення, поставок, які можуть сприяти посиленню російського сектору оборони та безпеки.

Розширення інших обмежень на імпорт і експорт

Євросоюз вирішив ввести нові обмеження щодо імпорту російських товарів, які приносять значні доходи агресору. Це, зокрема, чавун, мідні та алюмінієві дроти, фольга, труби. Також запроваджується ембарго на зріджений нафтовий газ з річним перехідним періодом.

Було розширено перелік заборонених для експорту товарів, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню сектору оборони та безпеки Росії. Йдеться про хімічні речовини, літієві батареї, термостати, двигуни для БпЛА, верстати й запчастини до них.

Водночас є виключення з обмежень на імпорт, які стосуються предметів для особистого користування мандрівників та автомобілів з дипломатичними номерами. Країни-члени також можуть дозволяти громадянам ЄС в’їжджати на свою територію на власних авто за умови, що транспорт не продається.

Розширення заходів для протидії обходу санкціям

ЄС поширить заборону на транзит товарів і технологій подвійного призначення, що йдуть у треті країни через російську територію, на всі бойові товари.

Росіянам буде заборонено контролювати або обіймати будь-які посади в органах управління організацій чи органів, які надають рахунки або послуги зберігання криптовалютних активів росіянам та жителям РФ. Вводяться вимоги про сповіщення для переказу грошей за межі Євросоюзу організацією в ЄС, що контролюється російською фірмою чи росіянином.

Також затверджено нові заборони на надання послуг. Йдеться про неможливість надання програмного забезпечення для управління підприємствами та для промислового проектування та виробництва.

Нові обмеження щодо нафти РФ

Рада Європейського Союзу вирішила ввести жорсткіші правила, щоб підтримати впровадження ліміту цін на нафту та запобігти його обходу. Посилиться механізм обміну інформацією для ідентифікації суден і організацій, які вдаються до маніпуляцій, транспортуючи нафту та нафтопродукти з Росії. Крім того, буде представлено нові правила повідомлення для кращого контролю за продажем танкерів будь-якій третій країні.

Індивідуальні санкції

До санкційних списків було додано “суттєву кількість” додаткових фізичних та юридичних осіб.

Минулого тижня прем'єр-міністр Австрії Карл Негаммер мав намір заблокувати новий пакет санкцій ЄС проти РФ. Повідомлялося, що Відень не вивчав документи, а тягнув час для того, аби провести переговори з Україною і змусити її виключити австрійський Raiffeisen Bank зі "Списку міжнародних спонсорів війни". 17 грудня Національне агентство з питань запобігання корупції призупинило статус міжнародного спонсора війни для Raiffeisen Bank.

Раніше редакторка відділу політики ZN.UA Інна Ведернікова у тексті "Підсумки зовнішнього аудиту НАЗК: стратегічний провал інституції чи Новікова?" писала, що так званий Список міжнародних спонсорів війни, який формує Національне агентство з питань запобігання корупції в межах абстрактного проєкту "Війна і санкції", був створений главою інституції Олександром Новіковим поза правовим полем, як і методичні рекомендації замість нормативно-правових актів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі