Гетьманцев пояснив, навіщо бізнес має сплачувати довоєнні податки

Поділитися
Гетьманцев пояснив, навіщо бізнес має сплачувати довоєнні податки © Василь Артюшенко, ZN.UA
Справа не лише у домовленостях із МВФ.

З 1 серпня в Україні відновлюють довоєнний порядок оподаткування та перевірок бізнесу. Окрім іншого, це одна з вимог домовленостей із МВФ. Але найголовніше — держбюджет потребує збільшення доходів. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев, передають Новини.Live.

За словами Данила Гетьманцева, законопроект, покликаний повернути довоєнні податки, має замінити пільговий податок з обороту у розмірі 2% на податок у розмірі 5%, який був до війни. Ті самі бізнеси, які працювали на податок у 2% та обороти яких перевищують законодавчо встановлені ліміти, мають перейти на звичайну довоєнну систему оподаткування.

Ми не підвищуємо податки, як, наприклад, США, які під час Другої світової війни підвищили податки до 94%. Ми не вводимо нових податків, які нам пропонували запровадити, наприклад ПДВ у розмірі 25% або військовий збір 10%. Ми повертаємо податки на довоєнний рівень», - запевнив народний депутат.

На його думку, дискусія про те, чи платити під час війни 2% чи 5% податку, тоді як військові на фронті віддають свої життя заради нашої перемоги, перебуває за моральною гранню добра і зла.

«Податок не береться зі збитків – він береться із доходів. Півтора роки за умов війни держава підтримувала бізнес за рахунок низьких податків. Але державні витрати на оборону збільшуються – на фінансування 15 нових військових бригад, оснащення військових, ремонт техніки тощо», – аргументує Гетьманцев.

Повідомлялося, що податки на пальне в Україні, які скасувалися через повномасштабну війну, автоматично повернулися на довоєнний рівень. Відтак експерти спрогнозували, на скільки зростуть ціни на автопальне на станціях АЗС.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі