«Дитина не одна»: хто має право на нову грошову допомогу

Поділитися
«Дитина не одна»: хто має право на нову грошову допомогу © freepik/freepik
Відповідну постанову прийняли у березні.

Навіть під час війни, яку розпочала Росія, українці мають право на пенсії та соціальні виплати. 22 березня урядом було прийнято постанову №331, якою, зокрема, було впроваджено виплату тимчасової допомоги на дітей «Дитина не одна».

Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» пояснили, хто може отримати таку допомогу та як за нею звернутися.

«Дитина не одна» – тимчасова допомога, яка призначається на дітей, щодо яких встановлено факт відсутності батьківського піклування та які тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу.

Хто має право на отримання допомоги «Дитина не одна»

Право на призначення тимчасової допомоги має особа:

  • до сім’ї якої тимчасово влаштовано дитину (дітей);
  • яка постійно проживає на території України; допомога не призначається особам, які проживають на тимчасово окупованих територіях та за кордоном;
  • має наказ служби у справах дітей про тимчасове влаштування дитини (дітей).

Як отримати таку допомогу

Подати заяву про призначення тимчасової допомоги до:

  • органу соціального захисту населення;
  • ЦНАПу;
  • виконавчого органу сільської, селищної, міської ради.

Подання такої заяви онлайн поки технічно не реалізовано.

До заяви додається:

  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • копія наказу служби у справах дітей про тимчасове влаштування дитини;
  • медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданий в установленому МОЗ порядку (у разі тимчасового влаштування дитини з інвалідністю).

Діти віком від 14 до 18 р., які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, мають право звертатися за призначенням/продовженням допомоги особисто у разі, коли вони мають задеклароване (зареєстроване) місце проживання (перебування) інше, ніж в особи, до якої її тимчасово влаштовано.

Який розмір тимчасової допомога на дітей, позбавлених батьківського піклування

Розмір тимчасової допомоги становить:

  • 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку (у 2024 р. на дітей до 6 р. - 6407,50 грн.; на дітей від 6 до 18 р. - 7990 грн);
  • для дітей з інвалідністю — 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку (у 2024 р. на дітей до 6 р. - 8970,50 грн.; на дітей від 6 до 18 р. - 11 186 грн).

Розмір тимчасової допомоги автоматично перераховується з дня досягнення дитиною відповідного віку. Тобто, якщо під час отримання допомоги дитина досягла 7-річного віку, розмір допомоги автоматично буде перерахований з дня досягнення нею такого віку.

Тимчасова допомога призначається на кожну дитину.

Вона призначається з першого числа місяця подання заяви на період тимчасового влаштування дитини, але не більш як на 6 місяців та не більше строку, визначеного в наказі служби у справах дітей про тимчасове влаштування дитини.

Виплата тимчасової допомоги може бути продовжена у разі продовження строку тимчасового влаштування дитини за заявою отримувача такої допомоги, до якої додається копія наказу служби у справах дітей про тимчасове влаштування дитини.

Українці, які втратили роботу та стали на облік до центру зайнятості можуть отримати грошову допомогу від держави. Нагадаємо, який розмір виплат можуть отримати безробітні громадяни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі