Держстат: В Україні триває сезонне подорожчання продуктів

Поділитися
Держстат: В Україні триває сезонне подорожчання продуктів Фото: golos.ua
Споживчі ціни в лютому виросли на 1,0%.

Державна служба статистики оприлюднила дані про середні споживчі ціни на товари та послуги в Україні в лютому 2021 року.

Служба статистики фіксує сезонне подорожчання овочів, повідомляється на сайті Держстату.

За даними відомства, з початку року:

  • буряк подорожчала на 40,3% до 7,6 гривень за кілограм,
  • морква - на 23,2% до 7,4 гривень за кілограм,
  • цибуля - на 22,7% до 6,3 гривень за кілограм,
  • капуста - на 20,4% до 5,7 гривень за кілограм,
  • картопля на 16,9% до 11,9 гривень за кілограм.
  • яйця подорожчали на 17,4% до 32,3 гривень за десяток,
  • соняшникова олія - 13,0% до 47,6 гривень за літр,
  • цукор - на 10,7% до 23,1 гривень за кілограм

За даними відомства, за січень-лютий сигарети преміум-класу подорожчали на 3,4% до 59,9 грн за пачку, а ціни на горілку зросли на 0,5% до 93,1 грн за 0,5 літра.

Пиво подорожчало з початку року на 3,3% до 18,1 грн за пляшку, українське вино - на 1,3% до 67,1 гривень за пляшку 0,75 літра.

Скріншот з дослідження Держстату
Скріншот з дослідження Держстату

Споживчі ціни в Україні в лютому 2021 року в порівнянні з січнем зросли на 1,0%, а в річному вимірі (до лютого 2020 року) інфляція прискорилася до 7,5%.

Раніше повідомлялося, що зростання споживчих цін (інфляції) в Україні за підсумками лютого поточного року прискорився в річному вимірі до 7,5% з 6,1% в січні й 5% за підсумками грудня 2020 року, повідомляє Держстат.

Згідно з даними відомства, в лютому інфляція скоротилася до 1,0%, тоді як в січні вона становила 1,3% і 0,9% в грудні.

Крім того, в лютому-2021 у порівнянні з січнем-2021 була зафіксована базова інфляція на рівні 0,5%, а з початку року - 0,8% (у січні-2021 вона становила 0,3%).

Відзначається, що в лютому ціни на харчові продукти та безалкогольні напої виросли на 2,1%. Найбільше (на 7,6-5,5%) подорожчали соняшникова олія, овочі, цукор. На 3,8-1,3% зросли ціни на м'ясо птиці, фрукти, хліб, яловичину, продукти переробки зернових, рибу та продукти з риби, макаронні вироби, сметану, масло. Водночас на 0,2-0,1% подешевшали яйця, кисломолочна продукція, свинина. Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,3%, в т.ч. на алкогольні напої - на 1,4%, тютюнові вироби - на 1,3%.

Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 1,8% відбулося в основному через здешевлення природного газу на 6,6%.

Ціни на транспорт зросли на 1,6%, в першу чергу, шляхом подорожчання палива та мастил на 7,3%, проїзду в залізничному пасажирському транспорті - на 1,9%. Водночас на 1,0% подешевшали автомобілі.

Також повідомлялося, що економіка України в поточному році виросте на 4,3% ВВП. Такі прогнози зробили Німецька економічна команда GET і Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, пише Інтерфакс-Україна.

"На 2021 рік ми очікуємо відновлення економіки внаслідок зростання приватного споживання з боку збільшення виробництва в промисловості, транспорті, а також в сільському господарстві з боку пропозиції. Цьому сприятиме відновлення економіки в країнах-партнерах і збільшення торговельних потоків", - вказали експерти.

При цьому в прогнозі зазначається невизначеність щодо подальшої ситуації з пандемією, співпраці з МВФ, а також політичні ризики у вигляді позачергових виборів.

Експерти також припускають, що карантинні обмеження триватимуть до кінця весни, а кошти від МВФ надійдуть у квітні-червні та в другій половині 2021 року.

Крім того, велика ймовірність, що інфляція незначно перевищить цільовий діапазон Нацбанку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі