Апеляція підтвердила правомірність націоналізації «Приватбанку»

Доповнено
Поділитися
На докапіталізацію банку після вилучення у попередніх власників держава витратила понад 155 мільярдів гривень.

Шостий апеляційний адміністративний суд закрив провадження у справі про оскарження рішень органів державної влади про виведення «Приватбанку» з ринку за участю держави та підтвердив неможливість повернення банку колишнім власникам, повідомила пресслужба НБУ.

Так, 15 листопада суд скасував рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 квітня 2019 року, яким було задоволено позов колишнього співвласника «Приватбанку» Ігоря Коломойського до Національного банку, Кабінету Міністрів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яким було визнано протиправними і скасовано рішення органів державної влади про виведення неплатоспроможного «Приватбанку» з ринку за участю держави.

В НБУ, коментуючи рішення суду, нагадали, що виведення «Приватбанку» з приватної власності приймалося відповідно до норм чинного законодавства, було підтримане РНБО та урядом з метою забезпечення фінансової стабільності та збереження коштів громадян

«Сьогодні, через 6 років, суд підтвердив неможливість повернення «Приватбанку» колишнім власникам, на докапіталізацію якого держава витратила понад 155 мільярдів гривень. Також слід констатувати, що усі рішення державних органів щодо націоналізації ПриватБанку є чинними", – зазначив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

«Це перемога держави та всіх державних органів. Колишні власники банку хотіли повернути його у свою власність, однак це прямо заборонено Законом, і апеляційний суд це підтвердив, поставивши на даний час крапку. Сподіваємось, що сьогодні перемогою держави закінчився семирічний судовий процес з ексвласником за «Приватбанк», - зазначив керівник напрямку з юридичної координації діяльності «Приватбанку» Олег Лазовський.

Нагадаємо, рішення про незаконність націоналізації «Приватбанку» було ухвалено нині ліквідованим Окружним адміністративним судом м. Києва ще 18 квітня 2019 року всупереч прямій законодавчій забороні позбавити державу як інвестора права власності на придбані в процедурі націоналізації «Приватбанку» акції банку.

Однак у 2020 році, після прийняття так званого «антиколомойського закону», та рішення Великох Палати Верховного Суду по справі О. Дубілета з'явилася надія, що у питанні «законності націоналізації ПриватБанку» поставлено остаточну крапку - перемогу держави. Однак колишні власники банку Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов продовжували судові спори. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі