АМКУ отримав повноваження правоохоронців – є практика як він це використовує і хто може потрапити під перевірку

Поділитися
АМКУ отримав повноваження правоохоронців – є практика як він це використовує і хто може потрапити під перевірку © pixabay.com
Ухвалювати рішення про обшуки і арешт майна будуть вперше за поданням АМКУ, судді господарського суду

Антимонопольний комітет після змін до українського законодавства вперше отримав за час свого існування повноваження, які схожі із повноваженнями правоохоронного органу. Експерти дослідили як АМКУ використовує ці повноваження і дійшли висновку, що наразі жодного разу про перевірки чи обшуки за ініціативи АМКУ ніхто не повідомляв. Практика застосування закону за перші місяці розширених повноважень поки що є лояльною до бізнесу.

“Антимонопольний комітет України отримав широкі повноваження, які межують із повноваженнями правоохоронних органів під час здійснення досудового розслідування. Довіра бізнесу до інституційно посиленого АМКУ можлива, лише якщо оновлені повноваження будуть використовуватись, як це заявлено, у виключних випадках за наявності обґрунтованих підстав”, зазначає в аналітичній статті “Антимонопольний має нові повноваження: до чого готуватися бізнесу” партнерка, керівниця судової практики LCF Law Group Ірина Кобець.

Як зазначається у публікації, за повідомленнями нового очільника АМКУ Павла Кириленка, першочерговим напрямом ймовірних перевірок буде лише той бізнес, що належить до потужних промислових груп. Малий і середній бізнес не є пріоритетом під час таких заходів.

Хто надає дозволи АМКУ на перевірки та інші слідчі дії

В новому законодавстві з'явилася цікава новація. Зазвичай для правоохоронних органів треба отримувати дозвіл на обшук чи інші слідчі дії у слідчого судді. У випадку з АМКУ, треба відповідне рішення судді господарського суду. “При цьому роль господарського суду набуває неабиякого значення. Раніше судді господарських судів не мали подібних повноважень, що відкриває шлях до формування нових підходів і практики, які і визначать дієвість попереднього судового контролю за діями АМКУ як запобіжника”, – зазначає експертка у публікації. Водночас на думку авторки публікації, в АМКУ триває підготовчий процес і можливо саме тому, поки що немає і належної практики застосування.

Раніше, Антимонопольний комітет України своїм рішенням призупинив угоду щодо набуття контролю французькою компанією «DVL Telecom» над ТОВ «Лайфселл» та ТОВ «Укртауер». АМКУ вважає, що є законні підстави для заборони цієї бізнес-концентрації. На думку Антимонопольного комітету потрібна додаткова перевірка щодо інформації про вплив на відповідну компанію санкційного українського законодавства.

“Під час розгляду заяв щодо набуття компанією «DVL Telecom» контролю над Групою Лайфселл виникла необхідність перевірки відносин контролю учасників концентрації, зокрема Групи Лайфселл та Групи Turkcell, з особою, до якої застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) рішенням Ради національної безпеки і оборони України”, – зазначає в офіційному повідомлення Антимонопольний комітет України. Також в прес-релізі антимонопольного комітету зазначається що з початком розгляду з концентрації розпочато розгляд справи про ймовірні узгоджені дії які можуть  ти пов'язані із відповідними бізнес-угодами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі