США, Британія і Австралія створили оборонний альянс AUKUS

Поділитися
США, Британія і Австралія створили оборонний альянс AUKUS
Президент США Джо Байден виступив з промовою про створення оборонного альянсу з Австралією і Британією. Поставка атомних підводних човнів Австралії стане першою ініціативою AUKUS.

Президент США Джо Байден, прем'єр-міністри Австралії Скотт Моррісон і Британії Борис Джонсон оголосили про створення нового тристороннього партнерства в області безпеки - AUKUS, повідомляє BBC News.

"Хоча партнерство Австралії, Британії і США - AUKUS - звучить дивно з усіма цими абревіатурами, але це добре. Наші країни оновлять і зміцнять нашу загальну здатність протистояти загрозам XXI століття так само, як ми це робили в ХХ столітті: разом", - сказав Байден, презентуючи новий альянс.

"Ця ініціатива спрямована на забезпечення того, щоб кожен з нас мав найсучаснішими можливостями, які нам необхідні, для маневрування і захисту від швидко розвиваються загроз", - зазначив він.

"Світ стає все більш складним, особливо в Індо-Тихоокеанському регіоні. Щоб допомогти забезпечити безпеку і стабільність, яких потребує наш регіон, ми повинні зараз вивести наше партнерство на новий рівень", - сказав Скотт Моррісон.

"AUKUS - партнерство, в якому наші технології, наші вчені, наша промисловість, наші сили оборони працюють разом, щоб створити більш безпечний регіон, який в кінцевому підсумку принесе користь всім", - зазначив Моррісон.

На думку лідерів, AUKUS допоможе захистити інтереси трьох країн в Індо-Тихоокеанському регіоні і дозволить Австралії вперше побудувати атомні підводні човни, відмовившись від закупівлі підводних човнів у Франції.

Першою ініціативою в рамках нового альянсу AUKUS стане створення атомних підводних човнів для військово-морського флоту Австралії, повідомив прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон.

"Першою великою ініціативою AUKUS стане поставка атомного підводного флоту для Австралії. Протягом наступних 18 місяців ми будемо працювати разом, щоб визначити найкращий шлях для досягнення цієї мети. Ми маємо намір побудувати ці підводні човни в Аделаїді (Австралія) в тісній співпраці зі Сполученим Королівством та Сполученими Штатами ", - заявив Моррісон.

Він підкреслив, що Австралія не прагне отримати ядерну зброю або створити громадянський ядерний потенціал.

"Підводні човни, про які йде мова, будуть оснащені ядерними реакторами, а не озброєні ядерною зброєю. І наша робота буде повністю відповідати нашим зобов'язанням щодо нерозповсюдження", - додав Борис Джонсон.

Байден зазначив, що це підводні човни зі звичайним озброєнням, які працюють на ядерних реакторах.

"Ця технологія доведена. Це безпечно", - заявив президент США.

Раніше повідомлялося, що Британія, США і Австралія створили оборонний альянс AUKUS. На думку лідерів, AUKUS допоможе захистити інтереси трьох країн в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Раніше прес-секретар Білого дому Джен Дженніфер Псакі не змогла точно відповісти на питання про те, чи нададуть США Україні системи протиповітряної і протиракетної оборони, зокрема системи «Залізний купол».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі