Ізраїль пом’якшує позицію: дипломати сподіваються на успіх у звільненні заручників

Поділитися
 Ізраїль пом’якшує позицію: дипломати сподіваються на успіх у звільненні заручників © EPA-EFE/ABIR SULTAN
Уряд Біньяміна Нетаньяху приймає останню пропозицію посередників, яка підвищує шанси на угоду з ХАМАС.

Ізраїль значно пом'якшив свою позицію щодо умов угоди щодо заручників із ХАМАС, що дає надію на прорив у дипломатичних зусиллях із припинення війни в Газі, пише Financial Times. Після тижнів глухого кута Ізраїль прийняв пропозицію, яка передбачає спершу шеститижневу паузу у боях, під час якої ХАМАС звільнить 33 заручників, пише видання із посиланням на дипломата, ознайомлений з переговорами.  Зокрема, йдеться дітей, людей похилого віку, жінок, у тому числі військових,  а також поранених полонених.

За цим послідує другий етап, покликаний забезпечити «відновлення стійкого спокою» —формулювання, запропоноване США. Посередники сподіваються, що це подолає головну перешкоду для угоди — наполягання ХАМАС на постійному припиненні вогню після завершення будь-якої домовленості, яке уряд прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху неодноразово відкидав.

Ізраїль також пішов на поступки щодо інших вимог ХАМАС, зокрема дозволив жителям Гази повернутися на північ смуги, що перебуває у облозі.

«Це позитив. Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив у понеділок, що ХАМАС має на розгляді «пропозицію, яка є надзвичайно щедрою з боку Ізраїлю», – сказав дипломат.

За словами Блінкена, на даний момент єдине, що стоїть між народом Гази і припиненням вогню — це ХАМАС.

«Вони повинні вирішити, і вирішити швидко. Я сподіваюся, що вони приймуть правильне рішення, і ми зможемо кардинально змінити динаміку», —  сказав Блінкен у Ер-Ріяді, де він зустрівся з арабськими лідерами.

У Білому домі заявили про «новий прогрес» у переговорах щодо заручників. Співрозмовник, знайомий з позицією ізраїльського уряду, зазначив, що Ізраїль «продемонстрував гнучкість у переговорах», але сказав, що не погодиться припинити війну, яка триває більше шести місяців, і що ізраїльські війська залишаться в Газі.

«Але реальною є можливість знайти креативне рішення з обох питань, щоб угода щодо заручників була реалізована», – додав він.

ХАМАС обговорював останню пропозицію з посередниками в Каїрі, але офіційно не відповів на неї. 

Нетаньяху раніше відхилив вимоги ХАМАС про постійне припинення вогню та виведення ізраїльських військ із Гази до досягненні «повної перемоги». Він також наказав військовим підготуватися до наступу на місто Рафах на півдні Гази, де знайшли притулок понад 1 мільйон людей, незважаючи на застереження західних лідерів проти нападу на такий густонаселений район.

Міністр закордонних справ Ізраїлю Ізраїль Кац заявив у суботу, що уряд «призупинить» погрозу вторгнення в Рафах, якщо буде виконана угода про припинення вогню щодо заручників. Але ультраправі члени правлячої коаліції Нетаньяху погрожували повалити уряд, якщо він погодиться на цю пропозицію. Міністр фінансів Бецалель Смотріч у неділю закликав Нетаньяху не відступати від наступу на Рафах, заявивши, що якщо прем’єр-міністру не вдасться знищити ХАМАС, «уряд на чолі з вами не матиме права на існування».

Ізраїльський чиновник заявив у неділю, що підготовка до наступу на Рафах триває.

«За будь-якої угоди, якщо вона буде, Ізраїль не відмовиться від цілей війни», — сказав чиновник.

Міністр закордонних справ Британії Девід Кемерон закликав ХАМАС погодитися на угоду про стійке 40-денне припинення вогню в Газі і звільнення потенційно тисяч заручників і ув'язнених.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі