«Бухарестська дев’ятка» визнала Росію найбільшою загрозою НАТО

Поділитися
А також заявила, що Україні має стати членом ЄС і НАТО.

Росія є найбільшою загрозою для безпеки країн «Бухарестської дев’ятки». Тому країни-члени робитимуть усе можливе для посилення військової присутності НАТО на східному фланзі Альянсу. Про це йдеться у спільній заяві лідерів «Бухарестської дев’ятки», які провели зустріч у Варшаві.

В документі наголошується, що країни «дев’ятки» продовжуватимуть допомагати Україні, яка бореться з російським агресором, і підтримують членство України в ЄС та НАТО.

«Рік тому Росія знищила мир і безпеку в Європі, намагаючись силою підпорядкувати Україну. Дії Росії призвели до різкого погіршення середовища безпеки в євроатлантичному регіоні, що також серйозно загрожує безпеці партнерів. Росія є найбільшою та прямою загрозою безпеці союзників», — йдеться в заяві.

«Бухарестська дев’ятка» засудила загарбницьку війну Росії проти України та наголосила, що винні у звірствах і військових злочинах будуть притягнуті до відповідальності.

Підписанти заяви підкреслили, що згідно зі статутом ООН Україна має право на оборону від російської агресії і на визволення захопленої території.

«З цією метою ми продовжуватимемо підтримувати зусилля України стільки, скільки це буде потрібно», — наголошується в документі.

В9 також наголошує що майбутнє України — в Європі, і вони рішуче підтримують її євроатлантичні амбіції.

Крім того, країни зобов’язались та зміцнювати військову присутність Альянсу у країнах «Бухарестської дев’ятки»,  а також реалізовувати політику передової військової присутності сил, здатних діяти на місці, аби запобігти потенційним діям агресора.

В заяві йдеться, що основою євроатлантичної безпеки залишаються зобов’язання НАТО щодо колективної оборони відповідно до 5-ї статті. Лідери висловили сподівання щодо  швидкого вступу до НАТО Фінляндії та Швеції, а також висловили підтримку Молдові, Грузії та Боснії і Герцеговині, які «найбільше наражаються на дестабілізацію та шкідливий вплив Кремля на сході та півдні Альянсу».

На зустрічі країн В9 президент США Джо Байден висловив побоювання, що якщо Росія досягне успіху в Україні, вона зможе перейти до воєнних дій проти Бухарестської дев'ятки, групи країн у східних частинах альянсу НАТО. До цієї групи входять Болгарія, Чехія, Естонія, Угорщина, Латвія, Литва, Польща, Румунія та Словаччина.

Візит президента США до Києва під час війни продемонстрував на найвищому рівні дипломатію меседжів. Можливо, фраза Джо Байдена «Минув рік. Київ вистояв. Україна вистояла. Демократія вистояла» не займе в аналах історії місце поряд з «Я — берлінець» Джона Кеннеді, але почути її від президента США у Києві українцям було важливо. Байден поставив Україну у центр своєї концепції глобального протистояння демократії та авторитаризму. Але яким він бачить закінчення війни росії проти України?

Читайте в статті експосла України в США Олега Шамшура «Байден в Києві надіслав сигнал путіну. Але без відповіді залишилося ключове питання»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі