Міністри фінансів країн G7 домовилися працювати над шляхами використання заморожених активів РФ

Поділитися
Країни G7 триматимуть російські активи "знерухомленими" до відшкодування втрат Україні.

Міністри фінансів країн G7 під час зустрічі в середу, 17 квітня, засудили напад Ірану на Ізраїль, а також пообіцяли продовжити роботу над "усіма можливими шляхами" використання заморожених російських активів для допомоги Україні. Про це повідомляє Reuters.

У спільній заяві, оприлюдненій після зустрічі, міністри фінансів і глави центральних банків країн G7 пообіцяли забезпечити тісну координацію будь-яких майбутніх заходів, спрямованих на зменшення здатності Ірану купувати, виробляти або передавати зброю для дестабілізації в регіоні.

Міністри також заявили, що вважають ризики у світовій економіці "більш збалансованими" на тлі нещодавньої стійкості до численних потрясінь, а також зниження інфляції.

"Центральні банки залишаються рішуче налаштованими на досягнення цінової стабільності і продовжуватимуть коригувати свою політику залежно від даних. Цінова та фінансова стабільність є передумовою для стійкого та збалансованого зростання", - заявили представники G7.

Але вони додали, що існують значні геополітичні ризики, пов'язані з війною Росії проти України та загостренням на Близькому Сході, які "можуть вплинути на торгівлю, ланцюги поставок і ціни на сировинні товари".

Міністри фінансів G7 запевнили, що вони рішуче налаштовані допомогти Україні задовольнити нагальні короткострокові потреби у фінансуванні на тлі вторгнення РФ, включаючи використання доходів, отриманих від заморожених російських активів.

"Ми підтверджуємо нашу рішучість забезпечити, щоб Росія заплатила за шкоду, яку завдала Україні. Суверенні активи Росії в наших юрисдикціях залишатимуться замороженими до того часу, згідно з нашими правовими системами", - йдеться у спільній заяві.

У заяві немає конкретного плану щодо активів, але сказано, що міністри "продовжать працювати над усіма можливими шляхами, за допомогою яких знерухомлені російські суверенні активи можуть бути використані для підтримки України" з метою представлення потенційних варіантів лідерам G7 на червневому саміті в Італії.

Раніше в середу заступник міністра фінансів США Воллі Адейємо заявив, що дискусії в G7 щодо заморожених російських активів, які оцінюються приблизно в 300 мільярдів доларів, все ще тривають. За словами Адейємо, міністри фінансів проводять технічну роботу, щоб запропонувати варіанти, які включають створення міцної правової основи для конфіскації активів.

"Ми обговорюємо кілька різних варіантів. Один з них - конфіскація, інший - застава, або навіть використання прибутків чи відсотків від цих активів для фінансування кредиту", - розповів Адейємо.

Оскільки основна частина заморожених російських активів знаходиться в Європі, важливо, щоб США тісно співпрацювали з європейськими союзниками в цьому питанні.

Міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер заявив у середу, що група G7 повинна бути в змозі використати відсотки, отримані від активів.

"Ці доходи оцінюються від 3 до 5 мільярдів євро на рік, залежно від рівня процентних ставок. Тому наша пропозиція полягає в тому, щоб краще зрозуміти і визначити, як ці 3-5 мільярдів євро можуть бути використані протягом наступного місяця, щоб допомогти Україні й українському уряду. Давайте зосередимося на цьому питанні”, - заявив Ле Мер. 

Раніше повідомлялося, що G7 та Європейський Союз обговорюють план використання заморожених активів російського центрального банку як застави для фінансування відновлення України. 

Однак чим більше країн розглядають можливість конфіскації російських активів, тим складнішою стає ситуація. В ЄС, зокрема, побоюються відплати та кібератак з боку РФ.

Детальніше про те, скільки є доходів від заморожених російських активів і на що може розраховувати Київ, розповідала Тетяна Хутор у статті “Доходи від російських активів зростають. Чи використає їх Україна?”.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі