США відреагували на прийняття у Грузії "закону про іноагентів"

Поділитися
США відреагували на прийняття у Грузії © Getty Images
Там заявили, що закон суперечить принципам демократії.

Сполучені Штати Америки можуть "переоцінити свої відносини" з Грузією у випадку, якщо в країні остаточно вступить у силу так званий "закон про іноагентів", який парламент схвалив у третьому читанні.

Із такою заявою виступила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр.

"Грузинський народ висловив свою думку з приводу цього законопроекту протестуючи на вулицях. Ми бачили одні з найбільших протестів в історії Грузії. Десятки тисяч мирних демонстрантів, яких не зупинила тактика залякування, просили свій уряд виступити проти цього закону, тому що вони хочуть євроатлантичного майбутнього", ‒ сказала Жан-П'єр.

У Білому домі сподіваються, що президентка Грузії Саломе Зурабішвілі накладе вето на це рішення.

"Поки незрозуміло, чи спробує парламент подолати можливе вето. Ми відкрито висловлювали своє занепокоєння цим законом, який суперечить демократичним цінностям і ще більше віддалить Грузію від цінностей Євросоюзу і НАТО", ‒ підсумувала речниця.

Закон передбачає створення реєстру «іноагентів». У ньому планують зазначати всі некомерційні юридичні особи та ЗМІ, які отримують фінансування з-за кордону більш ніж на 20%.

Після його ухвалення на вулицях Тбілісі почалося протистояння між мітингувальниками, які виступали проти закону, та поліцією. Частину демонстрантів затримали.

Грузинська опозиція назвала закон "російським" ‒ за схожість із законодавством, яке Кремль використовує для придушення своїх опонентів.

Згодом Зурабішвілі пообіцяла ветувати "закон про іноагентів", однак застерегла, що це буде радше символічний крок, оскільки «Грузинська мрія» має достатньо голосів у парламенті, аби подолати його. Натомість представники влади заявили, що можуть врахувати "змістовні рекомендації" від західних партнерів у рамках механізму вето.

Згідно Конституції, якщо парламент подолає вето президентки, але вона все одно не підпише законопроєкт, це зможе зробити спікер грузинського парламенту.

Грузія знову вирує. Законопроєкт про іноагентів, списаний з російського зразка, спричинив багатотисячні протести. Але чим вони завершаться? Яким шляхом піде Грузія ‒ "України-2014" чи "Білорусі-2020"?

Про можливі сценарії розвитку ситуації в цій південнокавказькій країні пише Володимир Кравченко в статті "Куди веде "Грузинська мрія": до Європи чи Росії?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі