Археологи знайшли стародавній шолом, який «викликав трепет у ворога»

Поділитися
Археологи знайшли стародавній шолом, який «викликав трепет у ворога» Вірогідно, шолом був даром богам © Dubrovnik Museums
Поховання було створено 2500 років тому.

Археологи виявили в іллірійському похованні на території Хорватії залізний шолом, який, ймовірно, був вотивним підношенням або частиною культової практики. Шолом виявили у кургані на археологічній пам'ятці Гоміле, повідомляє Live Science.

Археолог із Загребського університету Хрвоє Потребиця розповів, що курган датується періодом між VI та IV століттями до нашої ери.

На території Гоміле розташовано кілька курганів, цей регіон розташований неподалік села Закоторак, на півострові Пелешац, неподалік Адріатичного моря. Як розповів Потребиця, у кожному кургані є кілька могил, а у кожній з них – кілька поховань.

Згідно з давньогрецькими записами, за часів, коли було створено шолом, цей регіон населяв народ, який називали іллірійцями. Іллірійці були поділені на племена та королівства. Поступово їх завоювали римляни у серії воєн, що відбулися між 229 та 168 роками до нашої ери.

Знайдений шолом ще належить вивчити, але, за словами вчених, він зберігся в «ідеальному стані». Кам'яна споруда, в якій виявили шолом, знаходиться окремо від могил у кургані. Потребиця заявив, що це може вказувати на те, що шолом був вотивним підношенням «померлим предкам або як частиною якоїсь культової практики, пов'язаної з усім курганом, а не з конкретною людиною чи похованням».

Домагой Перкіч, директор Археологічного музею, що входить до складу Дубровницьких музеїв, заявив про те, що якщо шолом використовувався в бою, він міг мати психологічний вплив на противника.

«Тільки спробуйте уявити собі воїна з блискучим [шоломом] на голові, на сонці, напередодні бою... тільки цей момент викликає трепет у ворога», - додав він.

За словами Потребиці, у 2020 році археологи знайшли ще один шолом у кам'яній конструкції у найближчому кургані. І той шолом, як і новий, мабуть, не був пов'язаний із конкретною людиною чи могилою.

Раніше археологи, які проводили розкопки на середньовічному цвинтарі у Швеції, виявили 170 срібних монет, що датуються серединою XII століття. Це відкриття кидає виклик існуючим уявленням про поховальні традиції, що існували в цьому регіоні в Середньовіччі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі