Більшість українців проти здачі РФ частини територій в обмін на вступ до НАТО – опитування

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
При чому про вступ «частинами» українці такої ж думки.

Раніше директор Офісу генсека НАТО Стіан Єнссен заявляв, що заради членства в Альянсі Україна нібито може поступитися РФ деякими окупованими територіями. Однак опитування ZN.UA та Центру Разумкова показало, що більшість українців проти такого розміну, пише Володимир Кравченко у статті «Україна в НАТО. Коли покличуть та які у нас варіанти».

Так, за даними опитування, лише 11,7% респондентів готові вдатися до такого кроку. Водночас 76,6% проти того, щоб Україна обміняла свої території на членство в Альянсі (Рис. 2). І це попри те, що майже половина українців вважає, що членство в НАТО – надійна гарантія безпеки, яка забезпечить і їхнім сім'ям відчуття безпеки!

Також українці не згодні на вступ до НАТО «частинами». Це означало б, що дія Вашингтонського договору (зокрема його п'ятої статті) не поширюється на окуповані території. Зокрема проти такого варіанту виступають 68,5% громадян. Прийнятним це вважають лише 13,1%. (Мал. 3) При цьому 18,4% респондентів важко відповісти на це питання. Загалом такий варіант вступу до Альянсу українці сприймають трохи краще, ніж сценарій «НАТО в обмін на території».

«Але нинішня позиція громадян країни щодо комбінованих варіантів членства нашої країни в НАТО поки що звужує поле для маневру для українського політичного керівництва: публічне обговорення подібних питань загрожує ударом по рейтингах та звинуваченнями у зраді», – зазначив Кравченко.

Опитування на замовлення ZN.UA проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 28 вересня по 4 жовтня 2023 року методом face-to-face у 22 областях України та м. Києві. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки вбирається у 2,3%.

До Вашингтонського саміту НАТО ще вісім-дев'ять місяців. Проте вже сьогодні необхідно формувати його українську повістку. Щоправда, у Києві, як зазначив автор, ще не визначилися з тим, яких цілей необхідно досягти на ювілейній зустрічі Альянсу. За словами співрозмовників ZN.UA, можливий порядок денний саміту у Вашингтоні трохи проясниться після зустрічі щодо української «формули світу» на Мальті 28-29 жовтня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі