Тереза Червінська розповіла, як у ЕІБ відбирають проєкти для реалізації проєктів з енергомодернізації — ЕП

Поділитися
Тереза Червінська розповіла, як у ЕІБ відбирають проєкти для реалізації проєктів з енергомодернізації — ЕП © EPA-EFE/MARTIN DIVISEK
Ця ініціатива дасть змогу модернізувати 71 будівлю для понад 230 тисяч студентів, викладачів і співробітників українських університетів.

В Україні триває термомодернізація 16 українських університетів, пише ЕП. Про те, як відбираються для фінансування об’єкти в межах проєкту "Вища освіта України", розповіла віцепрезидентка Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) Тереза Червінська. Для комплексної термомодернізації вишів у рамках проєкту "Вища освіта України" ЄІБ надав Україні 120 млн євро. Проєкт реалізують спільно з Міністерством освіти та науки та Міністерством фінансів.

«Це професійна та послідовна робота обох міністерств, націлена на результат. Попри значні такі виклики — спочатку пандемія, а нині повномасштабна війна — робота над забезпеченням безперебійного освітнього процесу та впровадження сучасних технологій у сфері енергоефективності триває», - сказала Тереза Червінська.

У 2022 році 50 млн було перенаправлено для надання невідкладної допомоги Україні в умовах війни. Решта коштів спрямована на підтримку 13-ти вишів. Проєкт також співфінансується Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) на суму 12 млн євро, які підтримають підвищення енергоефективності ще 3-х вишів.

Проєкт також підтримується грантом на суму 10 млн євро від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P). Ще 3,15 млн євро технічної допомоги надала Європейська комісія в межах Інвестиційної платформи сусідства ЄС (NIP).

«Окремі навчальні заклади ніколи не втілювали схожі проєкти, тому подекуди їхнім співробітникам бракувало знань про контракти або процедури закупівель. Попри це, ми були приємно вражені тим, що маємо справу зі свідомими й спроможними бенефіціарами», - зазначила Тереза Червінська.

Проте тільки шість з 16 університетів-учасників отримали грантове співфінансування заходів енергоефективності.

«Тому це все ж здебільшого кредитування, але на довготермінових і дуже вигідних умовах. Особливість наших кредитів у тому, що вони зазвичай йдуть у парі з грантами й пакетами технічної допомоги», - говорить Тереза Червінська.

За її словами, більші шанси отримати фінансування мають ті проєкти, які є чимось більшим ніж просто ідея.

«Мало просто мати мрії та бажання — слід перекласти їх на папір, наприклад, у вигляді передпроєктної або проєктної документації. Тут є певний ризик, що пошук фінансування під конкретний проєкт потребуватиме більше часу», - відзначає Тереза Червінська.

Загалом проєкт "Вища освіта України" дасть змогу модернізувати 71 будівлю (навчальні корпуси, допоміжні споруди, гуртожитки) для понад 230 тисяч студентів, викладачів і співробітників українських університетів. Щороку заклади вищої освіти скорочуватимуть викиди парникових газів на понад 13,500 тонн й заощаджуватимуть до 40% енергії, а це понад 5 млн євро бюджетних коштів.

"Зелені інвестиції" — це медіа ініціатива, що розповідає про проєкт "Вища освіта України", і пояснює, чому фінансування термомодернізації українських університетів є важливою.

Раніше ми писали про те, що навіть під час війни, яку розпочала Росія, деякі українські діти мають право на безкоштовний відпочинок та оздоровлення. У Міністерстві соціальної політики розповіли, як цього року працюватиме програма «єОздоровлення».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі