День пам'яті святих отців семи Вселенських Соборів: історія та заборони свята

Поділитися
День пам'яті святих отців семи Вселенських Соборів: історія та заборони свята © freepik/freepik
Вселенські собори скликалися для розв'язання спірних питань.

18 травня віряни відзначають День пам'яті святих отців семи Вселенських Соборів. Ці сім подій являли собою спробу керівників церкви досягти ортодоксального консенсусу та створити єдиний християнський світ.

Історія свята

Собори названі «вселенськими» тому, що на них були присутні єпископи з усього християнського світу.

Вселенські  Собори скликали для вирішення особливо важливих церковних питань, які стосуються богопізнання й богошанування, та мають значення для всієї Вселенської Церкви. 

Перший Нікейський собор провели у 325 році. Імператор Костянтин скликав цей собор, щоб вирішити спірне питання – стосунки між Ісусом Христом і Богом Отцем. Імператор хотів укласти про це загальну угоду. До цього собору єпископи проводили місцеві собори, такі як Єрусалимський собор, але не було універсального чи Вселенського собору.

Перший Константинопольський собор відбувся у 381 році. Собор схвалив сучасну форму Нікейського символу віри, яка використовується у більшості східних православних церков.

У 431 році відбувся Перший Ефеський собор. Теодосій II скликав собор для вирішення христологічних суперечок навколо несторіанства. Собор скинув Несторія, відкинув несторіанство і проголосила Діву Марію Богородицею.

Четвертий Вселенський Собор – Халкедонський собор відбувся у 451 році. Собор відкинув євтихійську доктрину монофізитизму, яка описала «іпостасне з'єднання» та дві природи Христа, людську та божественну.

Другий Константинопольський собор провели у 553 році за часів імператора Юстиніана I. Цей собор засудив певні твори та авторів, які захищали христологію Несторія.

Третій Константинопольський собор відбувся у 680- 681 роках.  Собор підтвердив давнє вчення Церкви про те, що Христос має в Собі дві волі – як Бог і як Людина.

У 753 році імператор Костянтин V скликав Ієрійський синод, який оголосив, що зображення Ісуса неправильно подають його, а зображення Марії та святих — ідоли.  Другий Нікейський собор відновив шанування ікон і покінчив з першим іконоборством.

Сенс особливого шанування святих отців Вселенських Соборів полягає в тому, що тільки Собори володіли даром виносити непогрішимі визначення в області християнської віри і церковного благочестя в кризові моменти церковної історії.

Що не можна робити в цей день

У давні часи дотримувалися певних обмежень у День пам'яті святих отців семи Вселенських Соборів. Так, на свято не можна лаятися, лихословити, конфліктувати, пліткувати.

Цього дня заборонялося важко працювати фізично, вишивати, шити, в'язати прати.

Також в цей день не можна відмовляти у милостині.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі