Експортні обмеження США перешкоджатимуть прогресу Китаю у виробництві мікросхем — заступник міністра торгівлі 

Поділитися
Експортні обмеження США перешкоджатимуть прогресу Китаю у виробництві мікросхем — заступник міністра торгівлі 
США стурбовані тим, як Пекін може використовувати напівпровідникові технології у військовій сфері.

За словами високопоставленого американського чиновника, відповідального за дотримання експортного контролю, обмеження, запроваджені США щодо поставок передового обладнання для виробництва мікросхем для китайських фірм, зрештою стримуватимуть зусилля Китаю з розвитку власної напівпровідникової промисловості. Про це повідомляє Bloomberg.

Те, що нещодавно китайська компанія Huawei Technologies Co. випустила смартфон 5G, який працює на передовому 7-нанометровому чіпі виробництва Semiconductor Manufacturing International Corp. викликало у Вашингтоні дебати щодо ефективності спроб США стримати технологічний прогрес Китаю, але заступник міністра торгівлі Штатів з питань промисловості та безпеки Алан Естевез заявив, що експортний контроль в кінцевому підсумку обмежить можливості Пекіна виробляти напівпровідники.

"Цей контроль також стосується компонентів. Ці машини зламаються в той чи інший момент, що перешкоджатиме подальшому прогресу в зусиллях Китаю з розвитку власної індустрії мікросхем”, - сказав Естевез.

США працюють з Японією та Нідерландами над обмеженням доступу Китаю до передового обладнання для виробництва мікросхем, і ці заходи включають обмеження на спроби Пекіна отримати запасні частини для своїх наявних машин. Цього року ASML Holding NV постачала до Китаю сучасне обладнання для виробництва мікросхем методом глибокої ультрафіолетової літографії, але ці поставки здебільшого завершаться у 2024 році.

Естевез не повідомив, чи будуть США продовжувати санкції проти Huawei і SMIC, але сказав, що Вашингтон стурбований тим, що Китай може використовувати передову 7-нанометрову технологію у військових цілях.

Раніше цього тижня адміністрація США оприлюднила додаткові заходи експортного контролю, щоб обмежити доступ Китаю до передових ШІ-напівпровідників, а також до обладнання для виробництва мікросхем. Вашингтон також запровадив правила, які вимагають від компаній отримувати ліцензії на продаж мікросхем у понад 40 країн, щоб запобігти їхньому надходженню до Китаю через посередників.

Однак Вашингтону все ще потрібно завадити китайським компаніям використовувати закордонні хмарні обчислювальні сервіси для навчання своїх моделей ШІ. Естевез визнав, що в цій сфері його відомству ще є над чим працювати.

Раніше повідомлялося, що китайський уряд запровадить експортний контроль на деякі види графіту, який, серед іншого, використовується для виробництва літій-іонних акумуляторів для електромобілів. 

Пекін запроваджує нові обмеження слідом за кроком Сполучених Штатів на початку цього тижня щодо посилення контролю над експортом передових напівпровідникових технологій до Китаю.

У серпні Пекін також запровадив експортні обмеження на товари, пов'язані з двома рідкоземельними металами, які використовуються для виробництва мікросхем, а саме галієм і германієм, посилаючись на необхідність захисту національної безпеки. 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі