Польські енергетики надають аварійну допомогу українській системі – Укренерго

Поділитися
Польські енергетики надають аварійну допомогу українській системі – Укренерго © pixabay.com
Запит надіслала українська сторона

Оператор енергосистеми Польщі надає аварійну допомогу «Укренерго» на запит українських енергетиків. Запит надіслано у зв'язку з необхідністю збалансувати систему

“Сьогодні сонячна та вітряна погода сприяють активній роботі електростанцій на ВДЕ. Водночас споживання через потепління та активну роботу дахових СЕС знаходиться на досить низькому, як для зими, рівні. Через поєднання цих факторів в денні години енергосистемі утворився профіцит, тобто надлишок, електроенергії”, – повідомляє “Укренерго”.

Для того, щоб зберегти баланс системи, і врівноважити споживання та виробництво, польський оператор енергосистеми PSE, з 11.00 до 16.00 надає аварійну допомогу. Польська енергосистема купує надлишково згенеровані потужності в обсязі 1661 МВт*год.

Запланований експорт відбувається у взаємодії з європейськими партнерами – в  Словаччину, Польщу, Румунію і Молдову. Загальний обсяг експорту – 2 676 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 280 МВт.

Українці менше споживають електроенергії

27 лютого навіть внаслідок деякого зменшення температури, рівень споживання електроенергії скоротився на 4%, порівняно з попереднім днем.

“Електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, достатньо для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів. Дефіцит в енергосистемі не прогнозується. Сезонне підняття рівня води в річках України сприяє активній роботі гідроелектростанцій”, – повідомляє “Укренерго”. 

Акціонерне товариство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» завершила один з ключових етапів корпоратизації – випуск акцій. Випуск акцій та завершення формальних процедур перетворення на реальну акціонерну компанію одного з найбільших за потужністю підприємств з вироблення електричної енергії та тепла, на думку представників компанії сприятиме інвестуванню та зростанню ділового потенціалу.

Як зазначається у повідомленні 100% акціонерного капіталу НАЕК залишається у власності держави. Це передбачено українським законодавством. Разом з тим, акціонування та корпоратизація енергетичної галузі є зобов'язанням України перед ЄС щодо виконання угоди про асоціацію. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі