Енергетична рада ЄС-США висловилась щодо підтримки України

Поділитися
Енергетична рада ЄС-США висловилась щодо підтримки України © pixabay.com
ЄС та США підкреслили важливість інтеграції України в спільний енергетичний простір і закликали повернути ЗАЕС Україні

Енергетична Рада США-ЄС оприлюднила свою остаточну версію спільної заяви. У ній цілий розділ присвячений підтримці України. Зокрема, окрім енергетичних проєктів та підтримки входження України до спільного енергетичного простору, Рада підтримала початок процесу входження України до Євросоюзу та звернула увагу на ситуацію з  Запорізькою АЕС, повідомляє Єврокомісія.

“Ми рішуче засуджуємо незаконну та неспровоковану агресивну війну Росії проти України, включаючи напади на енергетичну та цивільну інфраструктуру країни. Ми наголошуємо на необхідності продовження військової підтримки, зокрема протиповітряної оборони, для захисту такої інфраструктури, і нарощуємо наші зусилля з надання гуманітарної допомоги та допомоги критично важливому енергетичному сектору”, – говориться у спільному комюніке Ради.

Децентралізація енергетичного сектору - це важливо

У тексті спільного засідання вказано, що Енергетична Рада США-ЄС підтримує зусилля України щодо побудови стійкої та децентралізованої енергетичної системи, яка буде більш інтегрованою з Європою. 

Рада вітає здобуття Україною офіційного членства в Європейській мережі операторів систем передачі електроенергії (ENTSO-E) і високо оцінила виконання необхідних дій для забезпечення її постійної синхронізації з енергосистемами континентальної Європи.

Позиція по ЗАЕС

Також Рада вказала, що рішуче засуджує безвідповідальні і небезпечні дії на українській Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) та навколо неї, які можуть мати наслідком ризики для великої кількості людей. “Європейський Союз і США рішуче закликають Росію прислухатися до резолюцій Ради керуючих і Генеральної конференції МАГАТЕ, і вивести свій персонал та військову техніку з ЗАЕС, надати повний і безперешкодний доступ експертам МАГАТЕ до ЗАЕС, і повернути повний контроль над станцією її законному власнику – Україні”, – зазначено у спільній заяві.

Рада наголосила, що спільними зусиллями намагатиметься вживати і надалі обмежувальні заходи щодо отримання грошей Росією, внаслідок продажу енергетичних ресурсів, які спрямовуються для війни проти України.

В Україні необхідно впроваджувати енергетичну автономність громад, що зможе поліпшити захищеність територій від ударів по інфраструктурним об'єктам. Про це повідомили під час слухань Конгресу місцевих та регіональних влад де обговорювався Національний план з енергетики та клімату. Місцевий план енергетичної автономії кожної громади дасть змогу відчувати кожному регіону свою суб'єктність, а крім того, це дасть змогу забезпечити енергетичну стійкість України. Таку думку висловив під час обговорення, начальник Закарпатської обласної військової адміністрації, голова Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України Віктор Микита.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі