Китай стурбований зв'язками Росії з Північною Кореєю — WSJ

Поділитися
Китай побоюється, що Росія може допомогти КНДР наростити ядерний потенціал.

У дні, що передували візиту Владіміра Путіна до Китаю, який тільки-но завершився, у дипломатичних колах з'явилися припущення, що російський лідер планує додати до свого візиту поїздку до Північної Кореї. І це, як вважають дипломати та інші офіційні особи, знайомі із цим питанням, викликало роздратування Пекіна.

Зростає занепокоєння китайського лідера Сі Цзіньпіна, оскільки зв'язки між Путіним і північнокорейським лідером Кім Чен Ином — двома його найважливішими, але й найбільш нестабільними міжнародними партнерами — стають дедалі тіснішими. На думку дипломатів, спільний візит Путіна до Китаю та Північної Кореї міг би посилити побоювання Заходу щодо створення тристоронньої авторитарної осі, що зробило б Пекін дипломатично більш ізольованим, повідомляє The Wall Street Journal.

На полегшення Китаю Путін не вирушив до Пхеньяну прямо з північного китайського міста Харбін. У суботу 18 травня прес-секретар Путіна Дмітрій Пєсков повідомив російському державному інформаційному агентству ТАСС, що підготовка до візиту глави Кремля до Північної Кореї триває повним ходом. Він не назвав дати запланованої поїздки.

Китайська сторона дала зрозуміти Кремлю, що Пекін вважає за краще розвивати двосторонні зв'язки, а не тристороннє співробітництво, про яке раніше говорила Росія.

"Китай уникає перспективи тристороннього співробітництва між трьома країнами. Мета полягає в тому, щоб не опинитися в замкнутому колі двох непередбачуваних партнерів", — повідомив директор китайської програми в Стімсонівському центрі Юнь Сунь.

Оскільки війна Росії та України стає затяжною, Путін звернувся до Північної Кореї, щоб поповнити свій виснажений арсенал. Міністр оборони США Ллойд Остін заявив законодавцям на початку цього місяця, що боєприпаси й ракети Північної Кореї допомогли росіянам "встати на ноги".

Пекін побоюється, що Росія може допомогти нестабільному сусідові Китаю наростити ядерний потенціал, вважають експерти. Російські аналітики, які стежать за відносинами Москви й Пхеньяну, підтверджують, що візит Кіма в Росію торік став знаковою подією, яка дала змогу Північній Кореї подолати зовнішньополітичну ізоляцію.

Аналітики також наголошують, що Кім змушений діяти обережно, оскільки йому необхідно зберегти запаси боєприпасів для оборони власної країни в разі тотальної війни на Корейському півострові. Але Кім дуже хоче, щоб Путін був "на його боці", як можливий ресурс для вдосконалення його ракетної та ядерної програм.

Нагадаємо, що заводи в КНДР працюють на повну потужність, щоб постачати боєприпаси в Росію. В обмін на постачання зброї до Росії, КНДР отримує продовольство та інші предмети першої необхідності, а також сировину і деталі, що використовуються у виробництві зброї.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі