Сі Цзіньпін прийняв запрошення Раїсі відвідати Іран

Поділитися
Сі Цзіньпін прийняв запрошення Раїсі відвідати Іран © Getty Images
Китай та Іран розширюють співпрацю.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін та іранський президент Ібрагім Раїсі закликали до скасування санкцій проти Ірану як невід'ємної частини міжнародної угоди щодо його ядерної програми. Сі також прийняв запрошення Раїсі відвідати Іран і зробить це у зручний для нього час, йдеться у спільній заяві лідерів двох країн в останній день триденного візиту Раїсі до Китаю. Про це повідомляє Reuters.

Сі востаннє відвідував Іран у 2016 році в рамках турне Близьким Сходом.

У своїй заяві лідери двох країн також закликали до виконання іранської ядерної угоди 2015 року, відомої як Спільний всеосяжний план дій, згідно з якою Іран домовився з кількома країнами, в тому числі зі Сполученими Штатами, обмежити свою ядерну програму в обмін на послаблення економічних санкцій.

У 2018 році колишній президент США Дональд Трамп вивів Сполучені Штати з угоди і наказав відновити американські санкції проти Ірану. У 2021 році президент Джо Байден заявив, що США повернуться до угоди, якщо Іран повернеться до її виконання, але переговори зайшли в глухий кут.

«Усі відповідні санкції мають бути повністю скасовані у спосіб, який можна перевірити, щоб сприяти повному та ефективному виконанню», - заявили Сі та Раїсі.

Китай та Іран підкреслили, що скасування санкцій і забезпечення економічних вигод для Ірану є важливими компонентами угоди.

У вівторок, 14 лютого, Сі заявив Раїсі, що Китай «конструктивно братиме участь» у обговоренні відновлення переговорів про виконання угоди, висловивши при цьому свою підтримку Ірану в захисті його прав та інтересів.

«Китай рішуче виступає проти втручання зовнішніх сил у внутрішні справи Ірану і підриву безпеки та стабільності Ірану», - йдеться в заяві лідерів.

Сі та Раїсі також виступили з низкою ініціатив, зокрема, щодо розвитку електронної комерції та сільського господарства.

Пекін і Тегеран зміцнили свої міцні економічні зв'язки в 2021 році, підписавши 25-річний «пакт про стратегічне співробітництво», але перебувають під тиском західних країн через свою позицію щодо російського вторгнення в Україну.

Вашингтон звинуватив Іран у продажу Росії сотень ударних безпілотників для її війни проти України і запровадив санкції проти керівників іранського виробника безпілотників. У той же час, зв'язки між Москвою і Пекіном стали міцнішими.

Чому Китай настільки принципово продовжує відстоювати свою нейтральну позицію в російсько-українській війні? Очевидно, для нього обрання власної позиції пов’язано з набором більш глобальних питань, замкнених на те, як в Піднебесній бачать правильну модель світопорядку. В питаннях врегулювання міжнародних конфліктів вона суттєво різниться від західної. Яким же чином, з точки зору китайців, варто вирішувати конфлікти та відновлювати мир, читайте в статті Дмитра Єфремова "Війна України та росії: чому Китай обрав таку позицію".

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі