Захід ще не зрозумів, що він швидко рухається до світової кризи, яка веде до війни — The Telegraph

Поділитися
Сі Цзіньпін прямо пов'язує агресію Путіна з можливостями Китаю на Тайвані.

Розуміння глобальних загроз привело Захід до перемоги у Холодній війні. Сьогодні, коли Китай, Росія та Іран стають все більш загрозливими, дехто каже: "Ми не повинні допустити нової холодної війни". Вони забувають, що вона називалася так не тому, що була ворожою (хоча це було так), а тому, що вдалося уникнути гарячої війни з боротьбою й вбивствами. Тому перемога Заходу в 1989 році здавалася менш драматично блискучою, ніж у 1918 чи 1945 роках, але насправді вона була набагато кращою, вважає The Telegraph.

Китай Сі Цзіньпіна досягнув більшого успіху, ніж Росія Путіна, у нав'язуванні власної диктаторської влади в усьому світі. Його ініціатива "Один пояс, один шлях" — це величезна стратегічна мережа, покликана змінити контроль над морськими й сухопутними шляхами, а отже, і над потоками природних ресурсів на користь Китаю. Він був більш всеосяжним, ніж Путін, у корумпуванні західних еліт, бізнесу та університетів. Але між ними багато спільного. Як і Гітлер, Путін і Сі ретельно вивчили історію, щоб розробити власну теорію завоювання, що самовиправдовує себе.

Минулого року Путін відвідав Національний архів Китаю, щоб ознайомитися з "повною картою всього піднебесного, складеною Великою династією Цин", з якої випливає, що Тайвань і різні японські острови були частинами Китайської імперії. В обох країнах патріотизм майже буквально використовується як зброя для виправдання націоналістичної/імперіалістичної експансії.

"Захід дозволив цьому статися. Путін кілька разів випробовував нашу рішучість не допустити зміни кордонів Європи за допомогою сили — особливо в Криму у 2014 році. Він виявив, що ми не готові, і скористався своїм шансом. Він досі не зазнав поразки й вільно переозброївся", — повідомляє газета.

У випадку з Іраном, особливо під час президентства Барака Обами, світ зіткнувся з ядерним розповсюдженням.

"Президент Джо Байден має дивну звичку підтримувати союзника — Україну, Ізраїль — а потім публічно говорити йому, чого він не повинен робити, наприклад, атакувати Рафах або запускати ракети американського виробництва в Росію. "Червоні лінії" зазвичай проводяться для стримування ворогів: Байден використовує їх для стримування друзів. Не дивно, що на Тайвані в пропаганді материкового Китаю є спеціальна фраза, яка говорить про те, що Америка не буде, що б вона не говорила, захищати це місце", — вважає The Telegraph.

Безумовно, ключ до вирішення цих проблем полягає в їх поєднанні. Єдиним засобом проти цього є суворі стримуючі фактори величезної сили й нестерпної економічної вартості.

"Але найголовніше, що має зрозуміти Захід, — це те, що ми дуже швидко опинилися в ситуації, яка веде до війни. Поки ми цього не зрозуміємо, ми не зможемо їй запобігти", — підсумувала газета.

Нагадаємо, що агентство Bloomberg зазначало, що Росія, Китай та США повільно рухаються до війни. Кожна велика держава сьогодні хоче стати сильнішою, тим самим роблячи своїх супротивників ще більш незахищеними.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі